Новини світу кредитування та банківських послуг.

Обережно, кібератака: чого потрібно остерігатися

Банківські продукти щодня піддаються атакам кібершахраїв. Злочинці крадуть гроші з банкоматів, спустошують карткові рахунки клієнтів, перехоплюють реквізити документів з грошових переказів, а то і приходять в банк і під чужим ім’ям оформляють для себе банківські послуги.

Щоб поцупити гроші з карток клієнтів, шахраї встановлюють на банкомати накладки, ховаються і чекають, поки клієнти почнуть знімати гроші. Потім зчитують їхні персональні дані, крадуть ПІН-коди, а з ними – і гроші з рахунку. kiberataka_500x350.jpg.aspxРозповідає заступник керівника Служби безпеки ПриватБанку Михайло Фролов.
Спіймати такого ділка вдається не завжди, проте, в банку запевняють, що за останній рік удвічі зріс відсоток розкриття таких злочинів. За даними банкірів, один прилад для перехоплення карткових даних коштує 1,5-5 тисяч доларів. Тому ділки, яких розкривають на місці злодіяння, терплять значні фінансові втрати.
Щоб захистити клієнтів і банк від крадіжок, у ПриватБанку придумали свої спеціальні накладки – антіскріммінговие пристрої, які передають сигнал у відділення банку. «Це вставочка, яка з’єднана з банкоматом. Якщо цю вставочку ви висмикнути і поставити на кардрідер, що зчитує, банкомат зупиниться і надійде сигнал нам », – розповідає Михайло Фролов.
Поки такими приладами обладнані лише половина банкоматів ПриватБанку. Захистом для всіх банкоматів залишаються відеокамери, відкриті і приховані, які розміщені в місцях видачі грошей.
Чималі збитки банкам наносять шахраї, які використовують карти іноземних банків для зняття грошей з рахунків банків та розрахунку ними в торговельних мережах. «Нещодавно зловили в одній області і викрили групу таких шахраїв, які заїхали до нас з Росії – один колишній працівник зовнішньої розвідки, один колишній працівник ФСБ і ще один шахрай. Нам намагаються заподіяти великі збитки, але ми їх гасимо », – розповідає Михайло Фролов.
Представник служби безпеки банку розповідає, що останнім часом збільшилися атаки на банк від осіб, які перебувають у місцях позбавлення волі. Щоб викривати злочини, а також закладати принципи безпеки ще на етапі виготовлення банківського продукту, наймають спеціально навчених людей, які розуміють психологію злочинного середовища і можуть застерегти від злодіянь.
Фахівці з інтернет-технологій, які працюють з різними банками в Україні і за кордоном, нерідко стикаються з шкідливими програмами, за допомогою яких ділки втручаються в систему банкоматів. Спеціаліст відділу «Мережі і Телекомуникации» компанії «Верна» Кирило Карнаухов розповідає про вірус Троян Скиммер А. Його вперше виявили в Росії.
«Кілька років тому в Росії були виявлені банкомати, заражені вірусом Трояном, який перехоплює дані банкоматів і зчитує дані карток користувачів і видає ці дані шахраям (зчитує магнітну смугу і перехоплює ПІН-код). Він розроблений імовірно для Росії та України, тому що орієнтований на три валюти – рублі, гривні, долари. З усіма іншими валютами він працювати не вміє. Тому можна зробити висновок, що орієнтований він був на певний ринок ».
Щоб захистити системи від вірусу, фахівці радять банкам встановлювати програми з перехоплення електронного сміття. А клієнтам – радять не користуватися старими банкоматами, які мають які-небудь підозрілі пристрої. У разі виявлення зайвих приладів, закликають телефонувати і повідомляти про це банк.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?