Новини світу кредитування та банківських послуг.

Обережно! Брудні гроші!

Як показало спільне дослідження, проведене компанією MasterCard і Оксфордським університетом у 2013 році, на одній європейській банкноті міститься в середньому 26 тисяч бактерій, які можуть становити загрозу для здоров’я. Миють чи європейці руки після користування грошима? Виявляється, не так вже й часто.
У березні-квітні цього року компанія MasterCard провела дослідження, що стосується грошової гігієни. В опитуванні взяли участь майже 10 тисяч європейців у віці від 18 років по всій Європі. Як показало дослідження, дві третини європейців переконані, що готівкові гроші є джерелом бактерій, проте, лише кожен п’ятий намагається уникнути пов’язаних з їх використанням ризиків.
Три чверті всіх опитаних європейців погоджуються, що слід бути обачними при контакті з готівкою і враховувати мікроби, які знаходяться на грошах. Однак результати показали, що ті ж опитані частіше миють руки в інших випадках, таких як, наприклад, контакт з тваринами (46%) або поїздка в громадському транспорті (36%).

Хоча респонденти розуміють потенційну небезпеку, пов’язану з контактом з готівкою, ми все ж спостерігаємо істотну різницю між кількістю тих, хто вважає гроші джерелом бруду, і тих, хто дійсно щось робить для зниження ризиків. Особливо високого рівня невідповідності між «знати» і «робити» сягає у Франції та Бельгії.
Як зазначає психолог Донна Доусон, небажання відмовитися від звички користуватись забрудненою готівкою, є наслідком відсутності можливості контролювати, в чиїх руках побували гроші:
«Гроші у вигляді реальних банкнот і монет складають саму переконливу форму видимої економічної сили та особистого успіху; саме тому людям важко створювати й утримувати будь-які негативні асоціації, пов’язані з ними. Причиною значної невідповідності, виявленої в ході дослідження між тим, що ми знаємо і робимо, є відсутність "зв’язку": ми можемо визнавати, що на грошах містяться мікроби, але ми не пов’язуємо хвороби або захворювання з контактом з грошима.
Це так само, як хвилюватись про мікроби в повітрі, яким ми дихаємо. Ми їх не бачимо і тому не можемо контролювати. Здатність здійснювати контроль в житті – це сильний мотивуючий фактор для людей. 40% опитаних визнали, що вони не можуть контролювати, в чиїх руках гроші побували до них, і як наслідок, багато хто з нас намагається не думати про речі, на які ми не можемо впливати, а 38% респондентів сказали, що взагалі ніколи не думали про це.
Факти про забрудненість грошей можуть турбувати нас певний час, але незабаром це занепокоєння виявиться на значно нижчому рівні за пріоритетністю – тут справді діє правило "чого очі не бачать, те серцю не жаль" ».

clip_image001

У ході дослідження MasterCard також було виявлено, що майже четверо з десяти опитаних (37%) європейців хотіли б внести хоч найменші зміни в своє буденне життя, зробити його більш гігієнічним, і більшість вважає використання карток і безконтактних розрахунків кращою ідеєю.
Доктор Джим О’Магоні, викладач біологічних наук в Коркського технологічному інституті (Ірландія) зауважив:
«Асоціативний зв’язок між грошима та гігієною встановлений вже давно. З історії відомі дані про те, що селяни вірили в певну причетність грошей до епідемії чуми в Англії, вони очищали гроші в ємностях для води, наповнених оцтом, щоб знезаразити їх.
За останні роки проводилось багато наукових досліджень, які безсумнівно довели, що банкноти і монети переносять бактерії та інші мікроби.
Більшість людей визнають, що контакт з грошима можна вважати небезпечним, однак на практиці мало хто дотримується мінімальних правил гігієни в цьому питанні.
Як показали попередні дослідження, в середньому на європейській банкноті міститься 26000 колоній бактерій. Враховуючи цей факт, потрібно підвищувати поінформованість про те, що контакт з грошима може нести потенційну небезпеку не меншу ніж, наприклад, контакт з дверною ручкою в туалеті або перилами ескалаторів.
Хоча немає ніяких чітко встановлених міжнародних принципів щодо використання готівки під час сезонних епідемій грипу та спалахів шлунково – кишкових захворювань, бажано більше уваги приділяти гігієні і переходити на безготівкові розрахунки, особливо в такі періоди ".

Як бачимо, європейцям зараз важко відмовитися від звички користуватися готівкою, не дивлячись на гігієнічні ризики грошей, однак безготівкові розрахунки є не тільки інноваційним механізмом оплати, а й відмінним способом уберегти себе від небезпечних для здоров’я бактерій.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?