Новини світу кредитування та банківських послуг.

Новини тижня – стабільна гривня та повернення вкладів

Огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

Гроші випускають швидше

У 2013 році монетарна база країни зросла на 51,918 млрд. грн. або на 20,3%, що в 3,4 рази перевищує показники приросту в 2012 році. Про це повідомляється на сайті Національного банку України. «Розширення депозитної бази банків сприяло зростанню грошової маси, обсяг якої в грудні збільшився на 2,9% (з початку року – на 17,2%) – до 906 300 000 000 грн. Обсяг монетарної бази за цей період збільшився на 6,5% (з початку року на 20,3%) – до 307 200 000 000 грн », – йдеться в повідомленні.

На 10% більше активів

У 2013 році загальні активи банків України збільшилися на 10% – до 1,4 трлн. грн. Про це повідомив заступник голови Нацбанку Олексій Ткаченко. Крім того він відзначив зменшення проблемної заборгованості. "Негативно класифікована заборгованість за кредитами до початку 2014 року становить менше 14% загальної кредитної заборгованості …. Продовжує зменшуватися прострочена заборгованість, і сьогодні вона менше 8%", – сказав він.

Вкладникам банку «Даніель» повернуть 77%

Під час брифінгу в Києві заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Андрій Оленчик повідомив про те, що сума можливого відшкодування депозитів банку «Даніель» за рахунок фонду становить 77% від загальної суми депозитів, яка становить 399 млн. грн. Як стверджує Оленчик, станом на 13 січня 2014 загальна сума депозитів банку становить 517 млн. грн., А вкладниками є 8186 чоловік.

Карт більше ніж людей

Минулого тижня голова Національного банку України Ігор Соркін зазначив, що на 10 осіб в Україні припадає 15 платіжних карт, що вже можна порівняти з середнім показникам в країнах Європи. Також Глава НБУ зазначив, що за останні 5 років частка безготівкових платежів з використанням платіжних карт збільшилася майже в 4 рази.

clip_image001

Викрадено 25 тис. гривень

Прес-служба Горлівського МУ ГУМВС України в Донецькій області повідомила про затримання і передачу під суд шахрая, який обікрав рахунки кількох банківських клієнтів. На офіційному джерелі з’явилася інформація про передачу до суду кримінального провадження стосовно жителя Горлівки, який злочинним шляхом привласнив близько 25 тис. гривень з трьох банківських рахунків. Шахрай діяв у змові з дівчиною – співробітницею комерційного банку.

Пенсійний фонд зможе брати кредити у банків

Держбюджет на 2014 рік передбачив можливість отримання Пенсійним фондом України банківських позик для погашення тимчасових касових розривів. У тексті документа повідомляється про надання права Пенсійному фонду України в 2014 році залучати банківські кредити (запозичення) для покриття тимчасових касових розривів у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Примітно, що компенсувати витрати, пов’язані з обслуговуванням таких зобов’язань, буде державний бюджет України.

Експерти обіцяють стабільність гривні

Залучення $ 2 млрд за допомогою випуску єврооблігацій, які викупить Росія, надасть підтримку золотовалютним резервам України що, відповідно, позитивно позначиться на курсі гривні – вважають аналітики інвестиційної компанії «Eavex Capital». Оцінюючи перспективу національної валюти, експерти твердять про середньорічному показнику на рівні 8,4 грн / $, що відповідає урядовим прогнозом, на підставі якого був розрахований держбюджет 2014 року.

Фірташ придбав Правекс-Банк

Група компаній Group DF, що об’єднує активи українського бізнесмена Дмитра Фірташа, 23 січня підписала угоду з італійською групою Intesa Sanpaolo про придбання 100% акцій українського «Правекс-Банку» . Як стверджують у прес-службі керуючого директора Group DF Бориса Краснянського, завдяки цій угоді банківський бізнес групи повинен істотно посилити свої позиції в роздрібному секторі банківського ринку.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?