Новини світу кредитування та банківських послуг.

Новини тижня: резервів більше, клієнтів менше

Представляємо увазі читачів огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

ВВП збільшився на 0%

За уточненими даними Державної служби статистики, зростання валового внутрішнього продукту України в 2013 році по відношенню до 2012 року склав) 0%. Водночас Держстат погіршив оцінку зростання ВВП в четвертому кварталі 2013 року порівняно з аналогічним періодом 2012 року, і за уточненими даними зростання склало 3,3%, що на 0,4 п.п. нижче попередньої оцінки.

Золотовалютні резерви виросли за день

Золотовалютні резерви України за 11 березня збільшено на 53 млн. дол за рахунок купівлі валюти на міжбанківському валютному ринку Про це повідомив глава НБУ Степан Кубів у Кабінеті міністрів України. Нагадаємо, що золотовалютні резерви Національного банку України за станом на 1 березня 2014 склали 15,462 млрд. дол, що на 13,2%, або на 2,344 млрд. дол менше показника на 1 лютого в 17,806 млрд. дол За даними НБУ , з початку поточного року резерви скоротилися на 24,27%, або на 4,954 млрд. дол

clip_image001

«Швидка пошта» призупинила роботу в Україні

Національний банк України повідомив про те, що міжнародна платіжна система "Швидка пошта" (Росія) призупинила роботу на території нашої держави. Згідно з повідомленням, регулятор виключив зазначену платіжну систему з переліку міжнародних платіжних систем, відповідних вимогам НБУ щодо діяльності в Україні внутрішньодержавних і міжнародних платіжних систем.

Клієнтів стало менше

У 2013 році в порівнянні з 2012 роком кількість клієнтів, що обслуговуються в банках, скоротилась на 57,4 млн. – до 74,4 млн. клієнтів. Про це повідомляється на офіційному сайті Національного банку України. Згідно з повідомленням, скорочення кількості клієнтів пов’язане із закриттям " Ощадбанком "рахунків клієнтів, на яких залишок грошових коштів був менше 10 грн., мінімуму передбаченого внутрішніми правилами банку. За даними Нацбанку, кількість фізичних осіб-клієнтів банку – складає – 72,2 млн., суб’єктів господарської діяльності – 2,2 млн, бюджетних установ – 0,006 млн. Кількість відкритих клієнтами рахунків в 2013 році в порівнянні з 2012 роком скоротилося на 66, 9 млн. рахунків – до 116 млн. рахунків.

Мінфін залучив 684,515 млн. грн.

Міністерство фінансів України на позаплановому аукціоні з розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) 12 березня залучило до держбюджету 684,515 млн. грн, повідомляється на сайті міністерства. Згідно з повідомленням, всі кошти залучені в результаті розміщення облігацій у національній валюті терміном обігу 105 днів під 14% річних за трьома поданими заявками. За інформацією Мінфіну, держборг перебуває в межах згідно з Бюджетним кодексом і законом «Про Державний бюджет України на 2014 рік».

Банки в Криму працюють

У Національному банку України підтвердили, що не встановлювали ніяких обмежень в цьому регіоні. «Наголошуємо, що банки та їх відокремлені підрозділи, розташовані на території Автономної Республіки Крим, працюють у звичайному режимі. Додаткових обмежень щодо реалізації відповідних прав громадян у цьому регіоні Національним банком України не вводилось », – наголошується в повідомленні регулятора.

220 мільйонів від Канади

Канада виділить 220 мільйонів доларів у рамках міжнародної фінансової допомоги Україні за умови погодження ширшого пакета фінпідтримки з боку МВФ. "Прем’єр-міністр Стівен Харпер оголосив про 220 мільйонах доларів в якості додаткових заходів для забезпечення (на Україні) стійкого економічного зростання, розвитку демократії та сумлінного управління ", – повідомив на прес-конференції в Оттаві глава канадського МЗС Джон Берд.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?