Новини світу кредитування та банківських послуг.

Новини тижня – банки інвестують в цінні папери, країна повертає борг

Представляємо увазі читачів огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

Вже трохи виплатили

Як повідомили в Державній службі статистики України, в жовтні заборгованість по заробітній платі в Україні скоротилася на 3,5%, і на 1 листопада склала 989 ​​млн. грн. При цьому з початку поточного року заборгованість по зарплаті зросла на 10,7%. 37,5% від цієї суми припадає на підприємства-банкрути, 57,9% – на економічно активні підприємства.

kassa_450x492.jpg.aspx

Просять повернути заощадження

У контакт-центр Кабінету Міністрів України масово приходять листи від громадян, які вимагають повернути заощадження колишнього СРСР. Як повідомляє Укрінформ, вкладники телефонують на «гарячу лінію» за роз’ясненнями, як отримати свої виплати та Національну картку. У 2013-тому році в контакт-центрі було зареєстровано більше 2,5 тис. таких звернень.

Зменшилась в три рази

Заборгованість населення за банківськими кредитами в іноземній валюті на поточний момент знижена в 3 рази – до 8,9 млрд. дол з 26,7 млрд. дол в жовтні 2008 року. Про це йдеться в повідомленні НБУ. Як стверджує регулятор, розрив між валютними кредитами і депозитами протягом цього періоду зменшився майже в 5 разів – з 37 млрд. дол до 7,5 млрд. дол, а зовнішній борг банківської системи знизився вдвічі – до 21 млрд. дол

В Україні – найнижча інфляція

За підсумками січня-вересня 2013 наша країна продовжує демонструвати найнижчі показники інфляції серед країн СНД. Згідно з даними Державної служби статистики України, протягом цього періоду середній показник інфляції для країн СНД виріс до 3,5%. Найбільша інфляція в СНД зафіксована в Білорусі – 10%, тоді як в Україні – 0,6%.

Папери краще, ніж кредити

Як запевняють у прес-службі Незалежної асоціації банків України, українські банки вважають за краще вкладати вільні кошти в інструменти фондового ринку в умовах низької платоспроможності позичальника. «В умовах обмеженого платоспроможного попиту в сегменті роздрібного та корпоративного кредитування банківські установи вважають за краще розміщувати вільні кошти в інструменти фондового ринку: ОВДП, корпоративні облігації надійних емітентів та муніципальні цінні папери », – йдеться в повідомленні НАБУ.

Знизився на 0,32%

Як повідомило Міністерство фінансів України, сума державного та гарантованого державою боргу України за жовтень 2013 знизилася на 223 млн. дол, або на 0,32%, – до 68,837 млрд. дол

minfin_450x315.jpg.aspx

«Настрій» покращився

У жовтні індекс споживчих настроїв в Україні зріс на 3,5 пункту в порівнянні з вереснем поточного року – до 84. Це, як стверджують в GfK Ukraine, пов’язано з недовгим потеплінням цього місяця.

Fitch прогнозує українським банкам

У 2013 році зростання і прибутковість в банківському секторі залишаються слабкими, і така ситуація, швидше за все, збережеться в 2014 р. Про це йдеться в звіті Fitch Ratings "Прогноз по українському банківському сектору: тиск зберігається". У той же час, на думку Fitch, зараз сектор має бути більш стійкий до будь-яких негативних макроекономічних змін, ніж в 2008 р. Таку думку засноване на рекапіталізації сектора за останні п’ять років, більш зрілих кредитних портфелях банків і більш низькому зовнішньому боргу.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?