Новини світу кредитування та банківських послуг.

Новини тижня, Активи Нацбанку і пониження рейтингу.

Представляємо увазі читачів огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

Без квитанції депозит не видадуть

Верховний суд України постановив, що банки можуть забирати депозити у вкладників, при втраті квитанції про відкриття або поповненні рахунку. Тепер одного договору для отримання депозиту недостатньо. Факт оформлення депозиту повинен підтверджуватися наявністю квитанції або ощадної книжки, в якій буде вказана сума вкладу. Якщо протягом дії вкладу депозит поповнюється кілька разів, клієнт повинен зберігати всі документи, що підтверджують поповнення рахунку.

clip_image001

Активи Нацбанку зросли на 4,5%

Активи Національного банку України за 2013 зросли на 4,5% – до 416,978 млрд. грн. Про це йдеться в повідомленні регулятора, опублікованому в газеті «Урядовий кур’єр». Згідно з повідомленням, кошти і депозити в іноземній валюті в 2013 році знизилися на 4,01% – до 58,125 млрд. грн., Цінні папери нерезидентів – на 22,26%, до 100,580 млрд. грн., Авуари НБУ в спеціальних правах запозичення збільшилися на 75,34% – до 128 млн. грн., монетарне золото знизилося на 14% – до 7,893 млрд. грн., цінні папери України зросли на 47,4% – до 154,134 млрд. грн., кредити банкам та іншим позичальникам – на 2,98%, до 66,998 млрд. грн., внески в рахунок квоти МВФ – на 0,53%, до 16,945 млрд. грн.

Мінфін залучив до держбюджету 600 млн. грн.

У вівторок, 18 лютого, Міністерство фінансів України залучило до державного бюджету 600 млн. грн. на плановому аукціоні з продажу облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП). Про це повідомляється на сайті міністерства. За інформацією Мінфіну, всі кошти залучені у національній валюті в результаті розміщення 5-річних ОВДП під 14,25% річних за єдиною поданою заявкою.

ЄБРР припинив фінансування держпроектів в Україні

Минулого тижня провідний радник із зовнішніх зв’язків ЄБРР Антон Усов повідомив про те, що банк не збирається згортати свою діяльність в Україні, але змінить пріоритети роботи в країні. «Ми продовжимо працювати в Україні. Але акцент робитиметься лише на два напрямки – фінансування приватних і муніципальних проектів. Державні програми поки розглядатись не будуть », – сказав він.

clip_image002

ДІУ знизило чистий прибуток в 2,4 рази

У 2013 році Державна іпотечна установа (ДІУ) знизила чистий прибуток майже в 2,4 рази в порівнянні з минулим роком (до 12,65 млн. грн.). Про це компанія повідомила в системі розкриття інформації Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку.

S & P знову знизило довгострокові рейтинги України

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor’s знизило довгостроковий кредитний рейтинг України в іноземній валюті до "CCС" з "ССС +" на тлі ескалації політичної нестабільності. Водночас, Standard & Poor’s підтвердило короткостроковий кредитний рейтинг країни в іноземній валюті на рівні "С", а також довгостроковий і короткостроковий рейтинги в національній валюті – на рівні "B-/ B".

Мораторію не буде

У НБУ офіційно заявили про те, що не вводитимуть мораторій на депозити. Також в Національному банку сказали, що і надалі готові підтримувати стабільність і надавати нашим банкам ліквідність при першій необхідності.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?