Новини світу кредитування та банківських послуг.

Новини, рефінансування банків і вклади кримчан

Представляємо увазі читачів огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

Банки йдуть з Криму

Минулого тижня один з найбільших банків України Райффайзен Банк Аваль повідомив про закриття з 15 квітня своїх відділень на Кримському півострові, включеному в березні Росією. Рішення про призупинення роботи відділень у Криму з 8 квітня прийняв і Імексбанк . Також у п’ятницю, 11 квітня, в Пумбі повідомили про те, що з 17 квітня банк не може гарантувати безперебійну та повноцінну роботу відділень на території АР Крим.
«Банк змушений прийняти таке рішення у зв’язку з наявністю вимог Центрального банку Російської Федерації на території АР Крим стосовно ПАТ« ПУМБ », виконання яких суперечить чинному законодавству України», – йдеться в повідомленні банку.

clip_image001
НБУ збільшив рефінансування банків

У березні 2014 Національний банк України збільшив обсяг рефінансування банків на 44,8% порівняно з лютим – до 32,2 млрд. грн. «Обсяг рефінансування банків Національним банком України в березні склав 32300000000 грн (з початку року – 63 , 1 млрд грн) », – йдеться в повідомленні регулятора. Згідно з повідомленням, середньозважена процентна ставка за цими операціями за березень склала 15,66% річних (з початку року – 12,62% річних). Обсяг операцій з мобілізації коштів, здійснюваних Нацбанком з метою абсорбування ліквідності, в березні в порівнянні з лютим збільшився в 5 разів і склав 111 900 000 000 грн (з початку року – 229,0 млрд грн).

ВВП зросте на 3%?

Віце-прем’єр Світового банку Лора Так заявила, що в 2015 році в Україні варто очікувати зростання ВВП на 3%. «Для цього буде потрібно кілька досить болючих реформ в короткостроковому періоді, які принесуть позитивний результат вже наступного року. Якщо правильно провести реформи в економіці – Україна очікує великий наплив інвесторів », – розповіла Лора Так німецькому виданню Deutsche Welle.

clip_image002

Новий департамент регулятора

Нацбанк створив департамент стратегії і реформування банківської системи під керівництвом Владислава Рашкован. Про це повідомляється на сайті регулятора. За інформацією регулятора, основними функціями департаменту будуть Розробка та контроль за виконанням стратегічних планів, моніторинг проектів Нацбанку, а також комунікації з банками, банківськими асоціаціями та міжнародними організаціями.

За кримськими вкладами – на материк

У зв’язку з останніми подіями, що відбулися в Криму, банки-агенти Фонду гарантування вкладів фізичних осіб припиняють свою діяльність на території Кримського півострова з 15 квітня 2014 року. Про це повідомляється на сайті фонду. Це означає, що до 15 квітня вкладники неплатоспроможних банків, які отримують свої кошти через установи банків-агентів, можуть звернутися в одне з працюючих відділень для отримання коштів, а після цієї дати – у будь-яке відділення банків в інших регіонах України.

Мінфін залучив 391 млн. грн. до бюджету

Міністерство фінансів України на позаплановому аукціоні з розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) в середу, 9 квітня, залучило до держбюджету 391,044 млн. грн. Згідно з повідомленням, розміщеним на сайті міністерства, ці кошти були залучені в результаті розміщення облігацій у національній валюті терміном обігу 84 дні під 9,95% річних.

фМВФ відкликав прогноз

Міжнародний валютний фонд відкликав макропрогноз розвитку України у зв’язку з анексією Криму Російською Федерацією і загальним політичним та економічним кризою в країні, говориться в щорічному економічному огляді Фонду (World Economic Outlook), розміщеному на веб-порталі МВФ. У той же час в МВФ підкреслили, що хороший урожай і стабільний показник внутрішнього споживання дещо пом’якшили процеси рецесії в останньому кварталі попереднього року.

Золотовалютні резерви скоротилися на 382 млн. дол

Як повідомляє регулятор, станом на 1 квітня 2014 золотовалютні резерви склали 15, 080 млрд. дол, що на 2,47% або на 382 млн. дол менше показника на 1 березня в 15,462 млрд. дол За даними НБУ, з початку поточного року резерви скоротилися на 26,14%, або на 5,336 млрд. дол На 1 квітня резерви в іноземній валюті склали 13,294 млрд. дол, резервна позиція в МВФ – 0,03 млн. дол, спеціальні права запозичення – 16,06 млн. дол, золото – 1,769 млрд. дол

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?