Новини світу кредитування та банківських послуг.

Новини – Неплатоспроможні банки і махінації у відділеннях

Представляємо увазі читача огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

Менше депозитів

Обсяг депозитів у національній валюті в лютому зменшився на 1,7% (з початку року – на 3,6%) – до 352 700 000 000 грн., що відбулося за рахунок зменшення залишків на рахунках фізичних осіб на 3,8% ( з початку року – на 6,0%) – до 184 200 000 000 грн. У той же час вклади юридичних осіб збільшилися на 0,7% (з початку року відбулося їх зменшення на 0,9%) – до 168 400 000 000 грн.
Про це повідомили в Нацбанку. Крім того, обсяг депозитів в іноземній валюті за місяць знизився на 3,7% (з початку року – на 7,3%) – до 18,0 млрд. дол. (у доларовому еквіваленті), у тому числі юридичних осіб – на 0,2% (з початку року – на 4,2%) до 5,5 млрд. дол., фізичних осіб – на 5,1% (з початку року – на 8,7%) – до 12,5 млрд. дол.

clip_image001

Махінації у банку

В Одесі банківські службовці, скориставшись своїм службовим становищем, привласнили собі значну суму грошових коштів, – повідомило на початку тижня Міністерство Внутрішніх Справ України. Працівники Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю ГУМВС України в Одеській області викрили факт зловживання посадовими особами одного з комерційних банків Одеси. Було виявлено, що банківські співробітники всупереч вимогам Нацбанку, з порушенням нормативно-правових актів, достроково повернули інвесторам кошти, що призвело до зменшення капіталу і суттєвого погіршення стану ліквідності фінустанови.
Разом з цим службовці банку привласнили собі грошові кошти, призначені на поставку програмного забезпечення банку. Завдану їх діями матеріальну шкоду Фонду гарантування вкладів фізичних осіб оцінив в 4 мільярди 665 мільйонів гривень.

Військовий збір

Протягом перших двох місяців поточного року до державного бюджету надійшло понад 1,1 млрд. грн. військового збору. З них у лютому на обороноздатність України платниками податків сплачено 656 100 000 грн. В цілому, з початку адміністрування військового збору з серпня 2014 бюджет отримав майже 3,7 млрд. грн. військового збору. Нагадаємо, що військовий збір був введений з 3 серпня 2014 року по ставці 1,5% від об’єкта оподаткування. Його платниками є фізичні особи – резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і іноземні доходи, нерезиденти з доходами, отриманими в Україні, і податкові агенти.

clip_image002
Доходи від Пенсійного фонду

Міжнародний валютний фонд прогнозує зростання доходів бюджету Пенсійного фонду України до 2020 року на 37% – до 396 400 000 000 грн. на тлі прогнозного зростання економіки країни. Про це йдеться в матеріалах Фонду, розміщених на сайті організації. За даними МВФ, у 2015 році доходи Пенсійного фонду складуть 252 млрд. грн., що дещо менше (на 1,4 млрд. грн.) запланованого урядом обсягу доходів ПФУ. У той же час, з 2016 по 2020 рік середній щорічний ріст доходів ПФУ складе близько 30 млрд. грн.

Борг перед вкладниками

Борг Нацбанку та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб перед вкладниками в лютому виріс до 129 270 000 000 грн., – Повідомили в НБУ минулого тижня. Загальний обсяг заборгованості за наданими Національним банком України за кредитами банкам України та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб виріс в лютому поточного року на 8870 млн. грн. і станом на початок березня становив 129270 млн. грн. Зокрема, різниця між обсягами наданих банкам кредитів та обсягами їх повернення склала 3,67 млрд. грн.

Фіндопомогу від Європи

Комітет Європарламенту схвалив виділення Україні 1,8 мільярда євро макрофінансової допомоги. Нагадаємо, що питання виділення допомоги обговорювалося ще 23 лютого в Брюсселі в рамках першого обговорення проекту резолюції, доповідачем якої був депутат Габріеліус Ландсбергіс (Литва, група європейських народників). У ході обговорення зазначалося, що до 25 лютого депутати повинні були подати свої поправки до проекту документа «Пропозиції Європейського парламенту та Ради ЄС щодо надання макрофінансової допомоги Україні» з подальшим обговоренням і голосуванням проекту резолюції в рамках комітету з питань міжнародної торгівлі 18-19 березня.

Поповнення в списку неплатоспроможних

У четвер, 19 березня, Нацбанк відніс до категорії неплатоспроможних ще дві фінустанови: банк Київська Русь і Астра Банк. Тимчасові адміністрації в цих банках будуть діяти до 19 червня поточного року.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?