Новини світу кредитування та банківських послуг.

Новини – Фонд наростив ресурси, обсяг депозитів зменшився

Представляємо увазі читачів огляд подій за минулий тиждень в банківській сфері та на периферії.

Більше гарантії

Обсяг фінансових ресурсів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб у жовтні 2013 року по порівнянні з вереснем виріс на 13,79% або на 878 млн. грн. Ця цифра втричі перевищує приріст за попередні 9 місяців поточного року. Про це повідомляється на сайті фонду. Всього з початку року обсяг ресурсів фонду збільшився на 18,93% або на 1,153 млрд. грн. Станом на 1 листопада учасниками фонду були 180 банків.

Валютний бум в Індії

У жовтні резерви Індії збільшилися на $ 6,7 млрд. – до $ 283 млрд. Це – найбільший місячний зростання з 2011 року. Стрибок спровокований політикою глави Резервного банку Індії Рагурама Раджана, який запропонував банкам вигідні своп-контракти, спрямовані на збільшення доларового капіталу.

india_dengi_500x342.jpg.aspx

Україна повинна заплатити

У сукупності розмір позики, який наша країна повинна заплатити до кінця цього року, становить 17,7 млрд. грн. «За зобов’язаннями на цей рік залишилося сплатити в листопаді 13,5 млрд. грн. і 4,2 млрд. грн. у грудні. У загальній складності – порахуйте. З них у валюті – 600 млн. дол, з урахуванням завтрашніх 300 млн. дол », – розповіла директор департаменту боргової та міжнародної фінансової політики Міністерства фінансів України Галина Пахачук.

Найбільші банки – під підозрою

Фінансовий регулятор Великобританії – The Financial Conduct Authority (FCA) – підозрює 15 найбільших банків світу в махінаціях на валютному ринку Forex. Розслідування почалося ще в середині жовтня. До того ж, FCA не єдиний веде розслідування у цій справі. Цим же займаються ще 6 регуляторів, у тому числі Гонконгу, США та Швейцарії.

Монетарна база зростає

У жовтня 2013 року грошова маса України в порівнянні з вереснем практично не змінилася, тоді як монетарна виросла на 1,3% – до 288,1 млрд. грн. Всього з початку року монетарна база зросла на 12,9%, а грошова – на 12,8%. Про це йдеться в оприлюдненому звіті НБУ.

Дефіцит бюджету в США

У жовтні, який у США є першим місяцем нового фінансового року, дефіцит держбюджету склав 92 мільярди доларів, тоді як рік тому ця цифра становила 120 мільярдів. Показник перевершив всі очікування аналітиків, які прогнозували 102 млрд. дол Обсяг фінансових витрат у минулому місяці знизився на 5%, а доходи зросли на 8%.

Населення забирає депозити

У жовтні загальний обсяг банківських депозитів знизився на 0,4% – до 641,9 млрд. грн. Зниження обсягу депозитів спостерігається вперше з травня 2012 року (тоді було зафіксовано зменшення на 0,8%). За інформацією Нацбанку, протягом місяця відбулося збільшення залишків депозитів, залучених банками в національній валюті на 0,3% при одночасному їх зниженні в іноземній валюті на 1,5%.

Негативна ставка?

Головний економіст Європейського центрального банку Петер Прет заявив, що регулятор може встановити негативну ставку за депозитами або запустити програму купівлі активів у рамках боротьби з низькою інфляцією. 7 листопада Європейський центральний банк несподівано вирішив знизити базову процентну ставку на 0,25%-до нової рекордно низької позначки. 13 листопада набуло чинності рішення регулятора, згідно з яким ставка за депозитами збережена на нульовому рівні, а маржинальна ставка знижена на 0,25% – до 0,75%.

Зростання профіциту

Згідно з повідомленням Державної служби статистики України, у січні-вересні 2013 року порівняно з аналогічним періодом минулого року експорт послуг зріс на 587,7 млн. дол або на 5,8%, а імпорт-на 514,4 млн. дол або на 10,2%. Таким чином, профіцит зовнішньої торгівлі в Україні в січні-вересні 2013 року збільшився на 1,45% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?