Новини світу кредитування та банківських послуг.

Нові закони і глава НБУ

Представляємо увазі читачів огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

Нові агенти

Укрінбанк і банк «Фінанси і кредит» стали банками-агентами Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Про це йдеться в повідомленнях на сайтах фінансових установ. Протягом 2014-2015 років ці банки будуть здійснювати виплати гарантованих сум відшкодування вкладникам проблемних банків.

Форум ліквідують

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб почав процедуру ліквідації ПАТ "Банк "Форум" . Про це повідомляє прес-служба фонду. Рішення про ліквідацію з відчуженням у процесі ліквідації всіх або частини його активів і зобов’язань на користь приймаючого банку було прийнято виконавчою дирекцією ФГВФО 16 червня 2014 м. Уповноваженою особою фонду на ліквідацію ПАТ "Банк" Форум "призначена начальник відділу впровадження процедури тимчасової адміністрації та ліквідації департаменту врегулювання неплатоспроможності банків фонду Наталія Соловйова строком на 1 рік – з 16 червня 2014 р. по 16 червня 2015 включно.

Реєстр малозабезпечених позичальників по іпотеці

clip_image001Асоціація «Український кредитно-банківський союз» (УКБС) запропонувала Національному банку України створити реєстр малозабезпечених позичальників, які обслуговують іпотечні кредити, повідомила прес-служба асоціації. «Створення реєстру малозабезпечених позичальників, які обслуговують іпотечні кредити, дозволить державі разом з банківською системою підтримати соціально незахищених громадян , платоспроможність яких погіршилось внаслідок різкої девальвації гривні », – йдеться в повідомленні.
На переконання банкірів, реєстр дозволить виділити категорію соціально незахищеного населення, яке обслуговує житлові кредити (валютні або гривневі) і дійсно потребує пом’якшення умов кредитування у зв’язку з кризою.

Підтримка від Кабміну

Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до Закону України" Про державний бюджет України на 2014 рік "(щодо фінансової підтримки Фонду гарантування вкладів фізичних осіб)" (№ 4983). Даним законом передбачено доповнити закон про держбюджет на 2014 рік новою статтею, згідно з якою Кабінету міністрів України надається право випускати облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) понад обсяги, встановлені додатком 2 до цього закону, в обмін на ці облігації фінансових векселів, виданих Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, з відповідним коригуванням граничного обсягу державного боргу, визначеного статтею 5 закону про

clip_image002

держбюджет.

17 мільйонів для армії

Ощадбанк з 21 травня по 16 червня продав «військові» облігації на суму 16,8 млн. грн. Про це повідомляється на сайті Міністерства фінансів України. «З 21 травня по 16 червня 2014 установами Державного ощадного банку України були реалізовані казначейські зобов’язання на суму більше 16,8 млн. грн., Яка надійшли до бюджету і були спрямовані на задоволення насущних потреб української армії », – йдеться в повідомленні.
Мінфін зазначає, що особливо активно казначейські зобов’язання купували жителі Києва та області, а також – Запорізькій, Харківській, Миколаївській, Львівській, Дніпропетровській, Івано-Франківській та Сумської областей.

Новий Голова НБУ

У середу, 18 червня, Глава Національного банку України Степан Кубів написав заяву про відставку. Наступного дня Президент України Петро Порошенко призначив нового Голову Нацбанку – Валерію Гонтареву, яка раніше займала пост голови наглядової ради банку «Авангард». Також стало відомо, що у зв’язку з призначенням на посаду Голови Національного банку України продала свою частку в групі ICU.

 

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?