Новини світу кредитування та банківських послуг.

Нові правила переміщення валюти через митний кордон України

23 березня 2017 року набули чинності зміни до Інструкції “Про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України”, внесені Постановою Національного банку України № 24 від 21.03.2017 р.

Як і раніше, фізична особа має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10000 євро, без письмового декларування митному органу.


Фізична особа – резидент має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10000 євро, за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі, а також при наявності документів, що підтверджують зняття готівки з рахунків у банках (фінансових установах ), і квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з цією готівкою, якщо така мала місце, виключно на ту суму, яка перевищує в еквіваленті 10 000 євро. Раніше в якості підтверджуючого документа приймалась тільки довідка з банку про зняття коштів.

Нововведенням є також те, що фізична особа-резидент – працівник дипломатичної служби України, яка повертається в Україну після завершення довготермінового відрядження, зможе ввозити в Україну готівку, видану закордонною дипломатичною установою України у вигляді компенсаційних виплат в іноземній валюті в сумі, що перевищує в еквіваленті 10000 євро, на підставі довідки закордонної дипломатичної установи України про суму виплаченої готівки з підписами керівника та спеціаліста з фінансових питань іноземної дипломатичної установи України, скріпленим печаткою цієї установи.

Термін дії таких документів становить 90 календарних днів, починаючи з дня зняття готівки з рахунків у банках (фінансових установах) або дати видачі довідки про виплату готівки закордонною дипломатичною установою України. Раніше термін дії документів становив 30 календарних днів.

Фізична особа – нерезидент має право ввозити в Україну готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі.

Фізична особа – нерезидент має право вивозити за межі України готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, якщо сума вивезених готівкових коштів не перевищує суми готівки, письмово задекларованої цією особою митному органу при ввезенні в Україну. Вивіз готівки в такому випадку здійснюється за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі.

Нагадаємо, що перерахунок сум готівки в євро здійснюється за офіційним курсом гривні до євро, установленим Національним банком, або за крос-курсом, визначеним згідно з офіційним курсом гривні до відповідних іноземних валют на день перетинання митного кордону України або на день пересилання готівки.

Джерело: http://www.prostopravo.com.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?