Новини світу кредитування та банківських послуг.

Нові критерії вибору вкладу.

Якщо ставитися до вкладу як до інструменту по досягненню своїх цілей – то які види депозитів в якому випадку слід вибирати вкладникам? Думки у експертів.

Директор департаменту роздрібного бізнесу – Комерційного індустріального банку.

Єдиного правила тут немає, та й не може бути. Для одних важливі не стільки параметри вкладу, скільки прямий візит в банк: для такого клієнта важливо побачити відділення своїми очима, поспостерігати за роботою менеджерів і кас. Іншим необхідний зручний сервіс віддаленого управління рахунками. Відвідування банку для них – тягар. Вони, навпаки, хочуть уникнути відвідувань відділення.

clip_image002 Що до типових критеріїв, таких як термін і ставки, то тут все занадто індивідуально, щоб давати якісь рекомендації.

Втім, я думаю, що в середньостроковій перспективі банківська система буде відходити від існуючої моделі, коли клієнту пропонується великий набір вкладів. На зміну їм будуть вводити скорочену до декількох позицій лінійку депозитів і гнучкі вклади, що передбачають підбір умов під потреби клієнта.

Директор департаменту розвитку та підтримки роздрібного бізнесу Промінвестбанку

Сьогодні варіантів депозитних вкладів на ринку більш ніж достатньо. Всі вони за своїми базовими характеристиками у всіх банків практично ідентичні. Тому вибір потрібно робити, насамперед, в залежності від індивідуальних цілей і потреб.

І, звичайно ж, з оглядкою на рівень надійності того чи іншого банку, його лояльності до клієнтів в частині надання найбільш затребуваних у них в даний період часу продуктів і сервісів.

Член правління ОТП Банку

На жаль, існує думка, що на депозитах можна заробляти, і багато хто розглядає банківський вклад як джерело доходу. Питання високої ставки виходить на перший план, хоча в розвинених країнах світу банківський депозит служить виключно для збереження коштів. А в деяких державах, як наприклад, у Швейцарії, чиї банки – синонім надійності, вкладники ще й доплачують фінансовим установам за розміщення в них кошти.

Європейці зберігають гроші на депозитах, щоб створити фінансову подушку на випадок непередбачених подій або накопичити на якусь покупку протягом року-двох. Там немає, як в Україні, програм лояльності, як, наприклад, підвищені відсотки для пенсіонерів або бонуси за пролонгацію.

Все це наслідок зовсім іншого устрою економіки, де банківська система налаштована, насамперед, на її розвиток. У нас же все інакше.

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?