Новини світу кредитування та банківських послуг.

Нові кредити і гаманець в смартфоні

Представляємо увазі читачів огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

100 мільйонів в подарунок

У 2013 році Сполучені Штати Америки надали нашій країні більше 100 млн. дол фінансової допомоги на підтримку модернізації економіки. Всього, як повідомив прес-секретар Держдепартаменту США, з моменту здобуття Україною незалежності в 1991 році на підтримку розвитку нашої країни Сполучені Штати виділили 5 млрд. доларів.

Смартфон стає мобільним гаманцем

Компанія «Київстар», міжнародна платіжна система MasterCard і Альфа-Банк презентували спільний проект – першу в Україні послугу NFC-платежів, здійснюваних за допомогою смартфонів. Інноваційна послуга, що дозволить надалі здійснювати платежі безпосередньо за допомогою мобільних телефонів, отримала назву «Альфа-Smart».
Оцінити всі переваги цієї послуги на практиці з 15 січня 2014 зможуть клієнти «Альфа-Банку», які є абонентами «Київстар». Останнім необхідно буде отримати у оператора нову сім-карту з підтримкою NFC. Існуючий номер телефону міняти при цьому не обов’язково.

Нагорода за голову скиммера

ПриватБанк обіцяє винагороду у розмірі 50 тис. грн. за інформацію про місцезнаходження шахраїв, які встановлювали скіммінговие пристрої (накладки, які зчитую інформацію) на банкомати в Кривому Розі. Незаконна діяльність скімерів була виявлена ​​восени цього року, але затримати шахраїв на місці злочину поки не вдалося.

Зміни у складі

Шістнадцятого грудня стало відомо про звільнення Артура Іляева з поста заступника Голови Правління Райффайзен Банку Аваль. На даному посту Артур Іляев перебував з 2006 року, а професійну діяльність розпочав у 1994 році в Райффайзен Центральбанк Остеррайх. Хто стане новим головою банку – поки невідомо.

Альфа-Банк отримав кредит

17 грудня Альфа-Банк (Україна) повідомив про підписання кредитних угод з Укрексімбанком на загальну суму 40 мільйонів доларів США в рамках двох проектів Міжнародного банку реконструкції та розвитку. По «Додаткового фінансування Другого проекту розвитку експорту (ДФ ПРЕ-2)» розмір кредиту складе 25 млн. доларів США, а на «Проект з енергоефективності (ПЕЕ)» буде виділено 15 млн. доларів США. Термін кредитування – 5 років. Цільове фінансування, головним чином, буде направлено на розвиток експортної діяльності та підвищення енергоефективності підприємств приватного сектора української економіки.

Російський рубль стане вільно конвертованим

У тексті протоколу шостого засідання українсько-російської міждержавної комісії, який опублікований на сайті Президента, йдеться про те, що Національний банк України віднесе російський рубль до першої групи класифікатора іноземних валют (тобто, до вільно конвертованих валют). Такі умови пункту 12 «Дорожньої карти». Цей же документ передбачає підготовку урядом двох країн пропозицій про взаємодію України з Євразійським банком розвитку, Міждержавним банком СНД і антикризовим фондом ЄврАзЕС.

ros_rubl_400x307.jpg.aspx

Янукович пообіцяв вкладникам

В інтерв’ю українським журналістам Президент України Віктор Янукович заявив про те, що в Державному бюджеті України передбачено 6 млрд.грн. на повернення заощаджень вкладників Ощадбанку СРСР. Нагадаємо, що протягом 2013 року в контакт-центрі Кабінету Міністрів України понад 2,5 тис. звернень вкладників СРСР з приводу повернення їх заощаджень.

Хотів привернути увагу дівчини – тепер загрожує в’язниця

Прес-служба Добропільського району МВ ГУМВС України в Донецькій області оприлюднила інформацію про затримання 23-річного шахтаря, який повідомив в міліцію про «замінування» банку. Молода людина, випиваючи в кафе з товаришем, заради жарту вирішила зателефонувати з його номера телефону в міліцію і повідомити про замінування в одному з місцевих відділень. Коли хлопця затримали, він пояснив свій вчинок бажанням пожартувати над приятелем, а також – привернути увагу своєї дівчини, яка працює в цьому банку. Тепер жартівнику загрожує позбавлення волі строком від 2 до 6 років.

turma_500x349.jpg.aspx

Негативний прогноз

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor’s підтвердило довгостроковий кредитний рейтинг Києва на рівні «В-» з негативним прогнозом. Негативними факторами, на які посилається рейтингове агентство, є недостатність фінансової гнучкості, слабкі бюджетні показники, негативний фінансовий менеджмент і ліквідність.

Хороші показники

Заступник глави НБУ Олексій Ткаченко повідомив про те, що в 2013 році, як і протягом двох попередніх років, банківський сектор України демонструє стабільний розвиток і 90% банків працюють прибутково.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?