Новини світу кредитування та банківських послуг.

Нові комісії для власників банківських карт

Час безкоштовних операцій минув. Практично за кожен рух в банкоматі, платіжному терміналі або інтернеті доводиться платити. Скільки коштують банківські послуги, розбиралася в своєму огляді видання UBR.ua.

Новинка останніх кількох місяців – комісії за три послуги, які раніше найчастіше були безкоштовними. А саме: зміна ПІН-коду для платіжної картки, отримання інформації про стан рахунку (звіт на дисплеї банкомата / терміналу або на паперовому чеку) і помилкова / некоректна операція. Деякі банки почали брати за це гроші пару років назад. Тепер явище стає масовим.


«Будь-яка транзакція клієнта по карті проходить через процесинговий центр і має певну собівартість, яка лягає на банк-емітент, що випустив карту. Так, для зміни ПІН-коду вона коливається від 80 копійок до гривні, – розповів експерт фінансового ринку. – І щоб ці витрати компенсувати, банки вводять тарифікацію операції в 1-5 гривень ».

З некоректними транзакціями – та ж історія. Собівартість неправильного введення коду обходиться банкам в 40-50 копійок. Відображення залишку по рахунку на екрані обходиться в 30 копійок, а клієнту – до 1 гривні. За паперовий чек і зовсім доведеться викласти до 3 гривень.

Навіть за поповнення рахунку беруть комісію. В одних банках плата стягується тільки якщо рахунок поповнює не його власник, в інших – навіть коли це робить власник картки.

Кілька років тому багато банків дозволяли клієнтам безкоштовно знімати готівку в своїх банкоматах. Тепер майже завжди беруть за це до 1% суми. Іноді комісія вище. За кордоном операція обійдеться ще дорожче.

Виняток – зарплатні картки. У своїй мережі більшість банків видає по ним гроші з банкоматів безкоштовно.

Щоб відучити українців від зняття готівки і побільше заробити на любителях кеша, банки йдуть на хитрощі. Наприклад, знижують ліміти для «чужих» карт. Клієнту не дають за раз зняти, наприклад, 1000 гривень і заплатити за це комісію в 2 гривні. Зате можна зняти цю ж суму за п’ять операцій. Кожна з яких обійдеться в ті ж 2 гривні.

За кредитними картками інша тарифікація. «За кредитними картками комісія за зняття готівки може бути 4% і більше», – попереджає директор департаменту розвитку роздрібного бізнесу ТАСкомбанку. Комісія є складовою ефективної ставки кредитування, в яку закладають ряд додаткових тарифів. Наприклад, зі страхування. Без якого кредит не отримаєш.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?