Новини світу кредитування та банківських послуг.

Нова послуга: гаманець в смартфоні

З січня 2014 українці зможуть розраховуватися в торгових мережах, а також – здійснювати он-лайн платежі за допомогою смартфона. Для цього не потрібно буде відкривати пластикову карту. Достатньо буде лише пред’явити продавцю товар і піднести свій телефон до термінала безконтактних платежів PayPass або ж зробити платіж з телефону. Технологію, яку ще називають мобільним гаманцем, вже впровадили в деяких західних країнах, а також запускають в Росії.
Послугу мобільного гаманця на смартфоні пропонує своїм клієнтам Альфа-Банк у співпраці з компанією «Київстар» та MasterCard.

Як здійснити оплату за допомогою мобільного гаманця?

Клієнт отримує у відділенні банку спеціальну SIM-карту, приєднує до смартфону, оснащеному NFC-модулем, і підключає мобільний гаманець.

mobil_platej_500x334.jpg.aspx

Потім в смартфоні необхідно включити функцію NFC і відключити функції «відключення функцій смартфона при згаслому екрані» і «додаткове питання перед використанням карти».
У телефоні – вибираємо карту, якою бажаємо заплатити.
Продавець – вибиває вартість товару за допомогою терміналу MasterCard PayPass.
Наступний крок – наближаємо телефон до терміналу MasterCard PayPass і товар оплачено.
Технологію випробували в серпні 2012-го року і планують запустити для громадського користування 15-го січня. Зараз на сайті Альфа-Банку проводять реєстрацію охочих користуватися послугою і підключити гаманець Alfa-Smart. У перші дні після запуску послуги підключити Alfa-Smart клієнти зможуть лише в двох відділеннях Альфа-Банку – «Київське № 4» (вул. Хрещатик, 4) і «Київське» (вул. Б.Хмельницького, 17/52).
Функцію NFC-модуль має більшість смартфонів, які з’явилися у продажу протягом 2012-го року – Samsung, HTC, Huawei, Sony, а також – смартфони, які працюють на Windows Phone 8. Як повідомляє начальник відділу управління і розвитку мобільно йкоммерціі «Київстар» Леся Запорожець, зараз в мережі «Київстар» в Україні – більш ніж 200 тисяч телефонів, які підтримують NFC.

Мобільний гаманець за кордоном

За даними представництва MasterCard Europe в Україні, в усьому світі налічується більше чим 1,6 млн. торгових точок, які приймають платежі такого типу PayPass.

mobil_platej_500x331.jpg.aspx

Торік технологію NFC для здійснення оплат за допомогою смартфона почали використовувати у Польщі. Компанія T-Mobile Polska розпочала співпрацю з п’ятьма банками, які запропонували своїм клієнтам відмовитися від пластикових карток. Польським клієнтам повідомили, що за наявності послуги NFC в смартфоні вони можуть платити за покупки в магазині, просто наближаючи смартфон до терміналу PayPass. Без введення будь-яких додаткових кодів.
 «У всьому світі, де існує можливість оплачувати картами MasterCard PayPass, клієнт и T-Mobile Polska зможуть здійснювати оплату своїми смартфонами, – повідомив у листопаді 2012-го директор бюро розвитку бізнесу та співпраці телефонної мережі T-Mobile Polska Петро Мехлінскій.Якщо ми поїдемо в Стамбул і побачимо там символ PayPass, то зможемо оплачувати, якщо поїдемо до Лондона і побачимо послугу PayPass в таксі, зможемо заплатити за допомогою телефону, підключеного до T-Mobile Polska і там ».
Петро Мехлінскій зазначав, що користуватися послугою в Німеччині буде складніше, оскільки в країні ще не встановили потрібну кількість безконтактних терміналів.

Де ще крім Альфа-Банку можна буде замовити гаманець?

У системи платежів, здійснюваних за допомогою мобільного гаманця, – хороша перспектива на розвиток. В Україні PayPass термінали активно встановлюють в торгових мережах великих міст. А банки пропонують безконтактні карти .
За данням прес-служби ПриватБанку і Дельта Банку , в Україні терміналами оснащені 3500 торгових точок, а в найближчі роки планують звелічіть кількість приладів з мікрочіпами, встановлених в магазинах, до 20-ти тис.
У компанії МТС нам повідомили, що наступного року також планують забезпечувати послугу мобільного гаманця в смартфоні.
«Ми вже ведемо переговори з декількома банками-партнерами. Оскільки послуга є конвергентною- надається банками та мобільними операторами, необхідно попрацювати, щоб вона відповідала законодавству України і була зручною абонентам. Насамперед, щоб нова послуга не створювала для людей труднощі в питаннях фінансової безпеки », – повідомила прес-секретар компанії МТС Вікторія Рубан.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?