Новини світу кредитування та банківських послуг.

Неспроможність фізичних осіб

Популярність іпотечного та споживчого кредитування і наступний за ним фінансова криза, поставили значну частину населення перед безвихідною ситуацією, коли стало неможливим погасити кредит. Все це призвело до того, що багато банків зазнали колосальних збитків. Внаслідок цього, банківська система стала застосовувати до позичальників більш жорсткі штрафні санкції.

Російські законодавці в ситуації, що склалася готові прийняти закон про банкрутство фізичних осіб, який був би покликаний захистити населення. Такий закон вже прийнятий у переважній більшості розвинутих країн.

Незважаючи на те, що практика банкрутства не є нічим з ряду геть що виходить, перед нею відчувають незрозумілий страх. Хоча нічим іншим, як юридичною безграмотністю його пояснити не можна. Тому що багато заможні бізнесмени якраз наполягають на праві визнання їх банкрутами. Пояснити це легко. Визнати себе банкрутом, – це значить позбавити себе від участі в судовій тяганині і обійти стороною арешт на банківські рахунки і власне майно.

nesostoyatelnost_fizichskih_lic-300x202Однак банки прийняттям такого законопроекту незадоволені, адже банкрутство – це визнання позичальника неплатоспроможним, а значить, що залишився борг банку доведеться списати. Більш того, банк в цьому випадку позбавляється можливості змусити боржника розрахуватися з ним майном або навіть житлом. Якщо житло вважається єдиним майном позичальника та його сім’ї, банк не зможе відібрати його в рахунок погашення боргу.

Наріжним законопроекту про банкрутство полягає в тому, що якщо у позичальника є особняк, який він міг би продати і залишилася після покупки більш скромного житла суми покрити борг, то позичальник цього по своїй волі робити не буде. Змусити його продати будинок банк буде не вправі. Тому банківська система – це остання інстанція, яка була б згодна на прийняття закону про банкрутство.

Незважаючи на захист громадян цим законом, боржники не повинні думати, що з них зніметься відповідальність за несплату боргу. Навпаки, автори законопроекту вважають, що закон про банкрутство підштовхне позичальника до прояву підвищеної відповідальності за свої фінансові зобов’язання.

Тільки в особливих випадках, коли обставини не дозволяють виплатити кредит в повній мірі, банкрутство допоможе не зробити людину залежною від фінансового тягаря.

Закон про банкрутство дозволить вивести відносини «кредитор-позичальник» на більш цивілізований рівень. Передбачається, що позичальник зможе надати приблизний графік виплати боргу, за яким термін користування кредитом продовжується на 3-5 років. Тільки в тому випадку, якщо не вдається домовитися про виплату заборгованості, суд винесе постанову, за якою майно боржника буде продано в рахунок погашення боргу.

Насправді процедура банкрутства досить тривала і трудомістка, тому в ході судового процесу мають бути розглянуті всі обставини, які дозволять прийняти потрібне рішення.

Зрештою, законопроект про банкрутство фізичних осіб має дуже важливий момент. Він підштовхне банки створити більш коректну кредитну політику, ніж та, що була раніше. До фінансової кризи можливість кредитування фізичної особи було нічим іншим, як «солодкою цукеркою з неприємною начинкою», якій заманювали клієнтів. Примушуючи їх взяти на себе практично нездійсненні зобов’язання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?