Новини світу кредитування та банківських послуг.

Непрофільні активи і покупка банку

Представляємо увазі читача огляд подій за минулий тиждень в банківській сфері та на периферії.

Менше інвестицій від іноземців

Обсяг внесених з початку інвестування в економіку України прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу) на 1 липня 2014 склав $ 50020000000., Що на $ 6770000000 (на 11,9%) менше, ніж на початок року, – повідомляє Державна служба статистики України. У січні-червні 2014 року в економіку України іноземні інвестори вклали $ 1,29 млрд. ППІ (акціонерного капіталу).
Зменшення капіталу за цей період складає – $ 8060000000. (У тому числі за рахунок курсової різниці – $ 7340000000). Інвестиції надійшли з 133 країн світу. З країн ЄС з початку інвестування внесені $ 38,8 млрд. інвестицій (77,6% загального обсягу акціонерного капіталу), з інших країн світу – 11180000000. (22,4%).

clip_image001

Ставка рефінансування підвищена

Національний банк України з 19 серпня підвищив ставку рефінансування по кредитах «овернайт» до 17,5% річних. Про це повідомляється на сайті регулятора. Нагадаємо, що раніше Нацбанком була встановлена ставка одноденного рефінансування в розмірі 15%. Разом з тим регулятор підвищив ставку залучення ресурсів у банків під депозитні сертифікати «овернайт» на 2,5 п.п., тобто, з 15% до 17,5% річних.

276800000. Грн. до бюджету

Міністерство фінансів України залучило до держбюджету 276 779 000. грн. на плановому аукціоні з розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) 19 серпня. Про це повідомляється на сайті міністерства. Згідно з повідомленням, Мінфін залучив всі кошти в результаті розміщення гривневих ОВДП на 2,5 року під 18,98% річних за двома поданими заявками.

Чергова покупка Дельта Банку

14 серпня 2014 компанія групи Дельта Банку уклала угоду з компаніями групи Eurobank Ergasias SA щодо купівлі їх української дочірньої компанії ПАТ «Універсал Банк» та передачу українських активів. В структуру угоди входять 99,9% акцій ПАТ «Універсал Банк», що належать групі Eurobank Ergasias SA Дельта Банк планує завершити угоду до кінця 2014 року після отримання належних схвалень Національним банком України та Антимонопольним комітетом України. Протягом наступних двох місяців банк буде перейменований.

По завершенню операції буде проведено додатковий аналіз активів банку, після чого вони будуть консолідовані на єдиній банківській платформі.

Нацбанк продасть непрофільні активи

Національний банк ухвалив рішення про призупинення капітальних затрат, а також – про реалізацію непрофільних активів на загальну суму більше 1 млрд. грн. Про це повідомляється на сайті регулятора. «Йдеться про ряд об’єктів для забезпечення виконання невластивих функцій центрального банку, серед яких, зокрема, оздоровчий комплекс Прикарпаття в м. Яремче …
За словами голови Національного банку Валерії Гонтарєвої, відразу після її вступу на посаду всі подібні проекти були призупинені, а відповідне рішення Національного банку про подальшу реалізацію низки непрофільних об’єктів є проявом прозорості та послідовності центрального банку в цьому питанні »,
– йдеться в повідомленні.

clip_image002

Ліквідація конвертаційних центрів

В ході брифінгу, що відбувся 21 серпня поточного року, заступник голови Державної фіскальної служби України Володимир Хоменко заявив про те, що з березня по серпень в Україні Було ліквідовано 37 конвертаційних центрів. З них 13 було ліквідовано в Києві, 6 – в Дніпропетровській області, і по 2 – у Запорізькій, Кіровоградській, Донецькій і Миколаївській областях.
Також по одному конвертаційному центру були ліквідовані майже в половині областей України: Львівської, Рівненської, Хмельницької, Житомирської, Чернігівської, Сумської, Харківської, Херсонської, Одеської, Київської областях. За словами Хоменка, деякі конвертаційні центри в Україні все ще працюють.

Регулятор проти фінансування тероризму

Національний банк України закріпив за собою право вимагати від банків припиняти операції з підвищеним ризиком їх використання в протиправних цілях, в тому числі для відмивання грошей і фінансування тероризму. Про це йдеться в постанові регулятора від 20 серпня №515. Постанова НБУ набрала чинності з 21 серпня і діятиме до 21 листопада 2014 року.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?