Новини світу кредитування та банківських послуг.

Неплатоспроможні банки та відтік депозитів

Представляємо увазі читачів огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

Два банки визнані неплатоспроможними

Виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийняла рішення про введення тимчасової адміністрації та призначення уповноважених осіб Фонду гарантування вкладів фізичних осіб в тимчасові адміністрації в Брокбізнесбанк і Реал Банк (рішення № 9 та № 10 від 28.02.2014). Обидва рішення прийняті на підставі постанов Національного банку України. Тимчасові адміністрації введені строком на три місяці (з 03.03.2014 по 02.06.2014).

Кредит від США – 1 мільярд доларів

Уряд Сполучених Штатів Америки розпочав підготовку законопроекту, що передбачає надання кредитних гарантій на суму від 1 млрд. доларів на підтримку української економіки. Даний законопроект також передбачатиме технічну допомогу Україні на підтримку виборів, боротьбу з корупцією та зміцнення громадянського суспільства.

clip_image001
Вільний доступ в Нацбанк

З 4 березня Глава Національного банку України Степан Кубів дозволив керівникам банків вільний доступ в Нацбанк. «З сьогодні, 4 березня, для керівників усіх банків країни буде запроваджено вільний доступ в Національний банк України. Таке рішення прийняв голова Національного банку України Степан Кубів за підсумками наради, яка відбулася в суботу, 1 березня, з керівниками малих і середніх банків країни », – йдеться в повідомленні на сайті регулятора.

Дефіцит у розмірі 1,9 млрд. доларів

Вільний платіжний баланс України в січні 2014 зведений з дефіцитом в 1,9 млрд дол. США за рахунок відтоку коштів по фінансовому рахунку, повідомляється на сайті Національного банку України. «У січні 2014 дефіцит зведеного платіжного балансу склав 1,9 млрд дол США (у січні 2013 року – профіцит 397 млн дол США), основною причиною чого був відтік коштів по фінансовому рахунку », – йдеться в повідомленні. За даними НБУ, дефіцит поточного рахунку склав 137 млн дол., що практично відповідає рівню січня 2013 (115 млн дол.).

Сбербанк Росії відновив кредитування

Дочірній банк «Сбербанку Росії» в Україні відновив раніше припинене кредитування фізичних осіб. Минулого тижня банк ухвалив рішення зняти обмеження по споживчому кредитуванню клієнтів – власників зарплатних карт, а також відновив повторний продаж кредитів клієнтам, повністю виплативши кредити раніше.

Відтік депозитів – 9-10%

Минулого тижня директор Генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова під час круглого столу в Києві повідомила про те, що відтік депозитів з банківської системи, починаючи з 27 січня, становить 9-10%, що не значно для банківської системи і не руйнує її основу. Експерт підкреслила, що, незважаючи на відтік депозитів, підвищеного попиту на іноземну валюту з боку населення немає.

Нацбанк підтримав 22 мільярдами гривень

У лютому Національний банк прийняв рішення посилити присутність на ринку і працювати з усіма банками без винятків. На підтримку ліквідності фінустанов було направлено 22 млрд. грн. Крім цього, регулятор практично відмовився від індивідуальних угод і працює через тендери з підтримки ліквідності.

ДІУ погасила облігації на 800 млн. грн.

Державна іпотечна установа (ДІУ) в період з 24 січня по 4 березня 2014 погасила гарантовані державою облігації серій «Z» – «M2» на загальну суму 800 млн. грн. Крім того, ДІУ перерахувало кошти до державного бюджету України як плату за держгарантію.

Золотовалютні резерви скоротилися

Золотовалютні резерви НБУ на 1 березня 2014 склали 15462000000 дол., що на 13,2%, або на 2,344 млрд. дол. менше показника на 1 лютого в 17806000000 дол., повідомляється на сайті Національного банку України. «За попередніми даними на 1 березня 2014 року, обсяг золотовалютних резервів склав 15462000000 дол. в еквіваленті », – йдеться в повідомленні регулятора. За даними НБУ, з початку поточного року резерви скоротилися на 24,27%, або на 4954000000 дол.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?