Новини світу кредитування та банківських послуг.

Неплатоспроможні банки і нові закони

Представляємо увазі читача огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

Банки-учасники

Минулого тижня перший заступник голови Державної фіскальної служби України Володимир Хоменко повідомив, що в ході розслідування діяльності конвертаційних центрів, протягом 2014 було виявлено участь співробітників або клієнтів більше 17 банків в схемах діяльності таких центрів. При цьому, період, в який банк був використаний шахраями як кінцева ланка для виведення коштів, для різних фінустанов становить від 2010 до 2014.

«Ми виявили участь банків у цих ланцюжках не під час цілеспрямованої перевірки банку, а під час відпрацювання конвертаційних центрів, тільки протягом року ми ліквідували 48 загальним оборотом в 22,5 млрд. грн. Таким чином, в наших матеріалах банки фігурують як частини ланцюжка, а не стартова або кінцева точка власне процесу конвертації ». clip_image002

Інформацію про причетність до скоєння злочинів і безпосередньо про скоєння злочинів посадовими особами банківських установ ПАТ «Реал Банк», ПАТ «Фідобанк», ПАТ «Банк Фінанси та Кредит», ПАТ «БТА банк», ПАТ «Вернум Банк» , АТ «ОТП банк » і ПАТ «ВіЕйБі Банк», АТ «Ощадбанк» та ПАТ КБ «Глобус» , ПАТ «Український професійний банк», ПАТ «Банк Ринкові Технології», АТ «Фінростбанк» та інших вперше було озвучено в ході колегії в ДФС 24 лютого. Після цього ряд банків публічно спростували свою причетність до конвертаційних схемах, посилаючись на ефективну роботу внутрішньої системи фінансового моніторингу.

Кредит для Приватбанку

У п’ятницю, 27 лютого, Нацбанк видав фінустанові стабілізаційний кредит у розмірі 700 млн. грн. строком на два роки. Однією з умов надання кредиту рефінансування є його використання ПриватБанком виключно для виконання своїх зобов’язань перед фізичними особами.

«При прийнятті цього рішення регулятор виходив з того, що в ПАТ КБ" ПРИВАТБАНК "зосереджено 26% від обсягу вкладів фізичних осіб по банківській системі і 15% активів банківської системи, а сама кредитна організація є найбільшим банком України і має статус ощадного спеціалізованого (кошти фізичних осіб становлять понад 50% пасивів банку) », – повідомляється на сайті регулятора.

Ліквідація Банку Камбіо

27 лютого 2015 Нацбанком було прийнято рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації неплатоспроможного ПАТ «Банк Камбіо. Своє рішення НБУ пояснив невиконанням банком взятих на себе зобов’язань перед вкладниками і кредиторами і численними порушеннями нормативно-правових актів регулятора.

Три банки визнані неплатоспроможними

На цей раз тимчасову адміністрацію ввели в Дельта Банк, Кредитпромбанк і Омега Банк. До категорії неплатоспроможних ці банки були віднесені 2 березня постановами Правління Національного банку № 150, № 151 і № 15. У Нацбанку стверджують, що головною причиною віднесення Дельта Банку до категорії неплатоспроможних стало неприйняття власником банку своєчасних, ефективних і достатніх заходів для поліпшення фінансового стану банку та приведення діяльності у відповідність до вимог законодавства України. clip_image004

Національний банк відзначає, що 94% всіх вкладників Дельта Банку мають вклади в межах гарантованої Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суми 200 тис. грн., так що вони отримають свої вклади в повному обсязі. Кількість таких вкладників становить 554 тис. Частина клієнтів зі значними обсягами вкладів (близько 6% від кількості всіх вкладників) отримають свої вклади в межах суми, гарантованої Фондом.

Вимоги до імпортерів

При узгодженні платежів за імпортними контрактами з передоплатою на суму понад $ 50 тис. Банки зобов’язані надавати до Національного банку України довідки Державної фіскальної служби про відсутність у клієнта (імпортера) заборгованості з податків і зборів. Про це сказано в постанові регулятора N161 від 3 березня 2015 року. Зазначеною постановою НБУ доповнив діючі з 24 лютого правила покупки валюти за імпортними контрактами з передоплатою на суму понад $ 50 тис.

"Пакет документів, який подається до Національного банку України для підтвердження можливості як купівлі, так і перерахування іноземної валюти, повинен також містити довідку Державної фіскальної служби України про відсутність у резидента заборгованості по податках, зборах, платежах", – наголошується в постанові. clip_image006

Штрафи для банкірів

Якщо Верховна Рада прийме відповідний закон, то керівникам і пов’язаним з банкам особам загрожуватиме кримінальна відповідальність за доведення банків до неплатоспроможності. Зокрема, винні у банкрутстві фінустанови особи повинні будуть компенсувати отримані банком збитки, а умисне доведення банку до неплатоспроможності буде каратися обмеженням волі на термін від 1 до 5 років або позбавленням волі на той самий строк, з накладенням штрафу в розмірі 85 – 170 тис. грн.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?