Новини світу кредитування та банківських послуг.

Нечесні банки. На які хитрощі йдуть банки, щоб приховати реальну ціну кредитів

За словами класика найбільше брешуть перед виборами, у війну і перед полюванням. Цей список можна по праву доповнити банківською рекламою. Напевно, у кожного була спокуса взяти безвідсотковий кредит готівкою і покласти його на депозит з захмарними ставками.
Правда, на ділі майже всі рекламні гасла банків брешуть. Іноді реальні ставки за кредитами неможливо знайти ні на сайті банків, ні навіть дізнатися в колл-центрі. Які банки в Україні не обманюють своїх клієнтів, а рекламні проспекти яких потрібно розглядати під мікроскопом?
За сімома замками банки приховують реальну переплату по кредитах готівкою, так як ефективні ставки за такими позиками перевалюють за 50% річних.
Найчастіше у своїх рекламних проспектах банки зовсім не називають ставки, а роблять акцент на швидкості прийняття рішення або на великій сумі кредиту. Так, у рекламі кредиту готівкою ОТП Банку акцентується увага на швидкості прийняття рішення: до 1 години. А Platinum Bank kredit_komisii_88x88.jpg.aspxрекламує суму розміром до 75 тис. грн. І про ставки ні слова. Ми спробували з’ясувати розмір ставки за цими кредитами, відвідавши сайти фінустанов.
Але на сайті висвічується лише графік погашення. Ставка ж знову залишається загадкою. З’ясувати, який є реальна переплата за кредитами цих банків, вдалося тільки в колл-центрі. При цьому в деяких банках не озвучують ставку по кредиту навіть у сервісній службі, а інформацію дають виключно у відділенні перед підписанням договору.
Ще одним прийомом, на яку йдуть банки, щоб ввести в оману потенційних позичальників – це озвучування тільки відсоткової ставки за кредитами, не згадуючи комісії. При цьому багато банків заявляють відсотки по кредитах готівкою на рівні 15-20% річних. У той час, як за рахунок додаткових платежів ставки злітають до 40-80% річних.
Так, наприклад, Банк Глобус декларує ставку за кредитом 16% річних, а насправді відсоток по кредиту досягає 42% річних. Заявлена ставка за позикою від Радикал Банку становить 2% річних, а, враховуючи комісію, виростає в реальні 50% річних. Банк Київська Русь рекламує ставку по кредиту готівкою в розмірі 14,5% річних. Але вона з легкістю досягає 56,5% річних за рахунок комісій. У Банку Надра заявлена процентна ставка 9,99% річних виростає в ефективні 87,97% річних.
Деякі банки і зовсім намагаються заплутати клієнтів, пропонуючи кредити без переплати. Але, за антології із зазначенням низьких відсотків, високі ставки по таких безвідсотковим позичкам приховані в комісіях чи страхових платежах. Псевдо-нульові кредити готівкою активно рекламують Акта Банк , Терра Банк і Банк Форум . У реальності ж ставки цих банків становлять 82,9% річних, 88,62% річних і 96,01% річних відповідно.
Банки люблять «ховати» реальну переплату в страховку, при видачі кредитів на товари в так звані розстрочки. Дійсно, за деякими спільними програмами окремих банків ( Дельта-Банк , Банк Ренесанс Кредит ) і торгових мереж (Ельдорадо, Фокстрот) пропонуються нульові кредити без додаткових банківських комісій. Але консультанти в магазинах кажуть, що для того, щоб банк видав позику, необхідно оформити страховку, яка обійдеться позичальникові в 0,5-2% на місяць або 12-36% річних.
Нам вдалося знайти лише один банк, який правдиво відкриває ставку по одному з підвидів кредитів готівкою. Так, у банку Всеукраїнський Банк Розвитку заявлена ставка за позикою 36% річних буде і ефективною, так як банк не застосовує жодних комісій. Але разом з тим, цей же банк, за іншою програмою виявився самим неправдивим. Ставка по одному з видів кредиту готівкою з заявлених 0,01% річних злітає до ефективних 107,08% річних.
Банки чесніші, коли мова йде про рекламу кредитів на автомобілі та нерухомість. Так у деяких випадках дійсно можна знайти позику без переплати на покупку автомобілів. Правда, в рекламах банки рідко вказують, що нульовими можуть бути позики виключно на короткий термін (до року) і з великим авансовим платежем (від 50%). Детальніше про нюанси безвідсоткових кредитів на авто читайте в статті «А нуль-то не справжній!» .
Втім, деякі банки «ховають» переплату і по кредитах на авто. Так, ВТБ Банк декларує процентну ставку за автокредитом 0,01% річних. Але банк стягує щомісячну комісію 0,95%. За рахунок неї ставка за кредитом, за умови оформленні позики на 5 років, виростає до 23,61% річних. Заявлена ставка за кредитом на купівлю автомобіля Банку Російський Стандарт – 1% річних. Але і цей банк приховує реальну переплату по кредиту 24,81% річних у щомісячній комісії 1%. Подібні хитрощі з автокредитів також застосовують банки Київська Русь, Альфа-Банк , Ідея Банк .
Максимально чесні банки тоді, коли просувають кредити на житло. З іпотеки, в рекламі банк може промовчати про разової комісії. Але, оскільки такі кредити довгострокові, то разова комісія не сильно підвищує ефективну ставку за позикою. Наприклад, заявлена ставка по іпотеці від Укрсоцбанку становить 17,69% річних. За рахунок разової комісії 1,75%, за умови оформлення позики на 10 років, ефективна ставка зростає до 17,88% річних. Процентна ставка 25% річних по кредиту на купівлю житла від банку Хрещатик виростає до 25,2% річних за рахунок разової комісії. Астра Банк не застосовує комісії при кредитуванні житла: його заявлена ставка дорівнює ефективної і становить 18,9% річних.

Найбільш нечесні банки

Банк
Заявлена процентна ставка,% річних
Ефективна ставка,% річних

Кредити готівкою

Всеукраїнський Банк Розвитку
0,00
107,08

CityCommerceBank
0,01
96,01

Банк Форум
0,01
96,01

Терра Банк
0,01
88,62

Акта Банк
0,01
82,9

Автокредити

Ідея Банк
0,00
64,68

УкрСиббанк
0,01
43,67

Банк Російський Стандарт
1
24,81

Дельта Банк
0,99
54,56

Іпотека

Астра Банк
16
20,75

Найчесніші банки

Банк
Заявлена процентна ставка,% річних
Ефективна ставка,% річних

Кредити готівкою

Всеукраїнський Банк Розвитку
36
36

Іпотека

Астра Банк
18,9
18,9

Якщо ви вирішили взяти в борг у банків, завжди доречним буде поцікавитися у консультанта реальними умовами позик, а не сліпо вірити рекламним обіцянкам. Оскільки перший же рахунок по кредиту може призвести позичальника в подив.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?