Новини світу кредитування та банківських послуг.

Не видають депозит, що робити?

Для людини, яка довірила всі свої заощадження банку, відмова у видачі депозиту виявляється справжнім шоком. Це – одна з найбільш обговорюваних тем на форумах, присвячених банківській тематиці. Що робити, якщо банк повідомив Вам неприємну новину? Як повернути свої заощадження?

Згідно з нормами Цивільного кодексу фінустанова зобов’язана видати вклад або його частину на першу ж вимогу клієнта. Якщо вкладник вирішує достроково розірвати договір з банком, відсотки за вкладом перераховуються та виплачуються у розмірі процентів за вкладами до запитання.
«Звертаємо увагу, що Верховний суд постановив, що всі банки зобов’язані виплачувати відсотки не тільки протягом дії депозитних договорів, а й за весь період заборгованості, якщо гроші не повернули вчасно .
– У разі відмови банку про видачу депозиту – радимо відразу ж провести діалог з банком, в письмовій офіційній формі. Така документація може бути використана в подальшому як доказова база в судочинстві ».
За словами експерта, після звернення в банк з письмовою вимогою про виплату депозиту банк зобов’язаний:

  • прийняти вимогу шляхом проставляння на ньому: дати отримання вимоги, підпису уповноваженої особи, печатки банку та видачі письмового повідомлення про невиконання цієї вимоги із зазначенням причини, дати взяття вимоги на облік, дати видачі повідомлення про відмову виконання вимоги, прізвища уповноваженої особи банку та печатки банку ;
  • взяти вимогу на облік за відповідним позабалансовим рахунком.

«Як варіант мирного вирішення спору слід обговорити з банком можливість переказу грошей на поточний рахунок, і використовувати гроші при безготівковому розрахунку. Також можна розглянути погашення існуючого кредиту в тому ж банку за рахунок депозитних коштів. Звичайно ж, така транзакція вимагає додаткового документарного оформлення з боку банку. Водночас, слід підкреслити, що у разі введення мораторію НБУ з виплати депозитних коштів, у банку будуть законні підстави відмовити у видачі депозиту ».

clip_image002

Вирішення питання повернення депозиту може зайняти від двох місяців до півтора року. Все залежить від конкретної ситуації. Юристи рекомендують звертатися до суду, до фонду гарантування вкладів фізосіб, а також – у Національний банк України. Як розповіла експерт, в кожному випадку є свої нюанси:
* Звернення до суду
У вкладника достатньо підстав для звернення до суду.
Звертаємо увагу, що деякими депозитними договорами може бути передбачений арбітражний порядок вирішення спорів. У такому випадку необхідно звертатися безпосередньо в зазначену в договорі інстанцію.
Звертаючись з позовом до суду вкладник може просити суд про стягнення основної суми заборгованості, так і штрафних санкцій, передбачених як договором так і законодавством. Так, можна вимагати погашення інфляційних плюс 3% річних. Саме до такого висновку прийшов Верховний суд України, розглядаючи справи про відмову банків повертати депозити після закінчення терміну договору.
* Звернення до фонду гарантування вкладів фізосіб
Вкладники банків, які знаходяться в стадії ліквідації і для яких процедура ліквідації здійснюється відповідно до законодавства, що діяло до набрання чинності Законом «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» (19.04.2013), мають право звертатися до Фонду за отриманням відшкодування коштів за вкладами на протязі 3-х років з дня настання недоступності вкладів.
* Звернення до Національного банку
Як додатковий інструмент – можна звернутися в НБУ.
Національний банк застосовує ряд санкцій до банків за порушення банківського законодавства.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?