Новини світу кредитування та банківських послуг.

Не можете платити по кредиту, як вирішити проблему.

Виходячи з причини падіння платоспроможності, Банк може запропонувати своєму позичальникові кілька варіантів відстрочки платежів по кредиту. Це може бути надання так званих «кредитних канікул» або реструктуризація кредиту.

Кредитні канікули – це можливість позичальника відпочити від виплат по кредиту.

Наприклад, при оформленні іпотечного кредиту в деяких банках обмовляється можливість відкласти виплати по кредиту на деякий час при народженні дитини. 


РЕСТРУКТУРИЗАЦІЯ

Реструктуризація кредиту – це певні дії кредитора в області зміни умови погашення кредитної заборгованості, спрямовані на полегшення погашення щомісячних платежів по кредиту.

Найчастіше під реструктуризацією боргу мається на увазі збільшення терміну кредитування, за рахунок чого обов’язкові щомісячні платежі зменшаться, і позичальник зможе оплачувати кредит без особливих труднощів і прострочень.

Реструктуризація може надаватися в декількох варіантах:

 • Новий розрахунок кредитних платежів, тобто платежі розраховуються таким чином, що максимальні суми погашення припадають на закінчення кредитного договору або на його середину, а на початку платежі зовсім невеликі.
 • Новий розрахунок відсотків, тобто на початку ставки по кредиту зменшують, щоб платежі були менші, а ближче до кінця збільшують, тим самим зберігаючи середню ставку, зазначену в договорі.
 • Зміна терміну кредитного договору – його збільшують, щоб платежі були менші.
 • Скасування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату за кредитом.
 • Тимчасове припинення нарахування відсотків, але з умовою, що буде погашатися тіло кредиту.
 • Видача нового кредиту на погашення чинного, тільки на нових умовах, на яких позичальник зможе оплачувати кредит без прострочень.

Найчастіше реструктуризація відбувається за іпотечним кредитом. Пов’язано це з тим, що суми кредиту великі, і платежі відповідно теж великі, навіть не дивлячись на великий термін кредитування.

Якщо ж позичальник наполягає саме на реструктуризацію боргу, тоді він повинен знати, що загальна сума відсотків, виплачених банку, істотно зросте за рахунок збільшення кількості платежів.

Також як один з варіантів реструктуризації боргу, банк може розглядати зменшення процентної ставки по кредиту, але це вкрай рідкісне явище.

ЧИМ ЗАГРОЖУЄ КОНФЛІКТ З БАНКОМ

Якщо ви не в змозі оплачувати кредит, але не йдете назустріч банку і не повідомляєте йому про це, а ховаєтеся і ігноруєте дзвінки і прохання про погашення, тоді варто знати, чим все це може для вас обернутися.

 1. Дзвінки. У перший місяць після того, як черговий платіж буде не виплачений, співробітники банку будуть дзвонити до вас з проханням погасити кредит.
 2. Повідомлення. Потім вам будуть спрямовані письмові повідомлення про те, що у є прострочена заборгованість і її потрібно погасити, інакше банк змушений буде стягувати заборгованість в судовому порядку.
 3. Колектори. Якщо ж і це не допоможе, тоді ваша кредитна справа перейде в руки колекторів або відділу по роботі з простроченою заборгованістю.
 4. Суд. Після численних залякувань колекторів, Ваша справа буде передана до суду для подальшого винесення вироку. Як правило, судові рішення виносяться на користь Банку.
 5. Судові виконавці. За рішенням суду відкриється виконавче провадження, за яким працівники виконавчої служби будуть виконувати судове рішення: описувати майно, продавати на торгах за безцінь, утримувати платежі із заробітної плати і т.д.
 6. Кримінальна відповідальність. Позичальник може нести і кримінальну відповідальність за статтями “Шахрайство”, якщо буде доведено, що він з самого початку не планував погашати кредит, а також за статтею Кримінального кодексу, де передбачено позбавлення волі на строк до двох років.

Підвівши підсумки, можна сказати, що, якщо ви знаєте, що не зможете найближчим часом справно погашати кредит, варто відразу звернутися з цим в банк. Якщо труднощі пов’язані з поважними причинами і мають тимчасовий характер, то співробітники банку обов’язково допоможуть вам виплутатися з цієї ситуації і не залізти в боргову яму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?