Новини світу кредитування та банківських послуг.

Наявність депозиту в банку і призначення субсидії – чи є зв’язок?

Чи може факт існування вкладу в банку і отримання доходу від банківського депозиту вплинути на можливість оформлення фізособою субсидії на оплату комунальних послуг? 

Керівник прес-служби ПАТ « Кредобанк  »

З огляду на прийняті в наприкінці 2015 року зміни в чинне законодавство, такий вплив цілком можливий. Так, внесені в Закон України «Про банки і банківську діяльність» зміни фактично скасовують банківську таємницю для одержувачів будь-яких державних соціальних виплат – стаття 62 Закону, яка регламентує порядок розкриття банківської таємниці, дозволяє органу державної влади, формує державну фінансову політику (сьогодні – Міністерство фінансів) , отримувати інформацію про всі види рахунків фізосіб-одержувачів соціальних виплат і субсидій, а також дані про залишки і операціях по ним. 

Ця інформація використовується в процесі верифікації одержувачів соцвиплат для перевірки достовірності інформації, поданої фізособами для нарахування соціальних виплат з бюджетів. У той же час чинний порядок призначення житлових субсидій прямо вказує, що доходи від розміщення депозитів при визначенні сукупного доходу для призначення житлової субсидії не враховуються. Тобто на розмір житлової субсидії дохід по депозиту вплинути не може, однак для відсутності питань у Мінфіну в процесі верифікації соцвиплат наявність банківських рахунків і депозитів, як мінімум, має бути відображена в декларації здобувача житлової субсидії.

Прес-служба UniCredit Bank  

Згідно з нещодавно прийнятим законам, Мінфін дійсно наділений правом отримання від банків необхідної інформації про рахунки клієнтів (в т.ч. внутрішніх, які, по суті, не є клієнтськими, а відкриваються банком на своєму балансі для супроводу окремих операцій клієнтів, наприклад, кредитних ), залишків та операцій по ним.

Повноваження Мінфіну досить чітко обмежені необхідністю проведення їм верифікації та перевірок в частині правильності нарахування та отримання громадянами різного роду виплат з державного та місцевих бюджетів, Пенсійного фонду та інших фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Якщо в результаті перевірки виявиться, що клієнт не відповідає критеріям, встановленим державою для отримання соціальної допомоги, йому в оформленні субсидій можуть відмовити.

Начальник управління ресурсних і комісійних операцій ПАТ “АКБ”КОНКОРД   ”

Законодавством регламентує роботу банків, не передбачена залежність між наявністю банківського вкладу у клієнта і оформленням субсидій або іншої фінансової допомоги від держави Україна.

Член наглядової ради ВАТ КБ « Глобус   »

Сам факт існування вкладу в банку на оформлення субсидії не вплине, а от сума отриманих процентних доходів від вкладу включається в розрахунок отриманих фізособою доходів і, таким чином, впливає на розмір суми отриманої субсидії.

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?