Новини світу кредитування та банківських послуг.

Нацбанк пішов на валютних спекулянтів.

НБУ змінив тактику на міжбанку. Другий день поспіль він проводить валютний аукціон з новим, менш комфортним для спекулянтів, правилам.

Вчорашній експеримент НБУ на валютному аукціоні вдався. Змінивши порядок проведення аукціону, регулятор трохи зміцнив гривню. Міжбанк закрився котируваннями 22,2 / 22,4. В порівнянні з середою гривня зміцнилася всього на 10 копійок. Результат так собі, але три попередні дні гривня падала. Сьогодні аукціон Нацбанку теж пройде за новими правилами. Що в них нового?

Валютні аукціони зараз – один з основних інструментів НБУ для впливу на курс гривні. Вони проходять з 17 вересня. На аукціонах НБУ купує валюту для поповнення резервів. У правилах аукціонів є одна заковика. Банки можуть подавати два типи заявок на продаж валюти: конкурентні та неконкурентні. У конкурентній заявці банк вказує суму і курс, за яким він продасть валюту, в неконкурентною – тільки суму. Конкурентні заявки НБУ приймає, якщо запропонований курс нижче ціни відсікання. Неконкурентні Нацбанк задовольняє за середньозваженим курсом аукціону.

Неконкурентні заявки зручні для спекуляцій. У дилерів є можливість розігріти ринок перед аукціоном з тим, щоб спробувати продати Нацбанку валюту подорожче. Напередодні аукціону банки проводять порівняно невеликі угоди по дрібних клієнтським заявками, що підвищує курс валюти при невеликому обсязі угод у цей час. Основні операції проходять після аукціону. Так і було перші три дні цього тижня. Вчора НБУ прикрив лазівку. Він став приймати тільки конкурентні заявки. Зміна правил стала несподіванкою для дилерів. НБУ розіслав повідомлення про нові правила у день проведення аукціону.

НБУ викуповує валюту тільки за заявками, що задовольняють його умови, і банки, якщо частина валюти не викуплена на аукціоні – змушені продавати більше валюти безпосередньо на міжбанківському ринку. Учора Нацбанк купив всього $ 13700000 із запропонованих $ 34600000. Валюта, що залишилась пішла на ринок. Результат – незначний, але все ж зміцнення гривні.

Міняти деякі з умов проведення аукціону, НБУ може хоч щодня. З одного боку, це робить ринок менш передбачуваним. З іншого – спекулянти отримали чіткий сигнал: сильно старатися в розігріванні курсу не потрібно.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?