Новини світу кредитування та банківських послуг.

Наслідки обмеження готівкових розрахунків сумою в 50 тис. грн.

Національний банк пропонує обмежити готівкові розрахунки за участю фізичних осіб сумою 50 тис. Грн. Які переваги і недоліки даної пропозиції? Як це відіб’ється на розрахунках населення? 

Начальник Управління касових операцій та каналів погашення

У пропозиції НБУ про скорочення розрахунків готівкою в 3 рази є значні переваги для фінансової системи України.


  1. По-перше, це призведе до припливу коштів на поточні рахунки в банки, і як результат, залишки на поточних рахунках «до запитання» виростуть. Також зросте потреба клієнтів у проведенні розрахунків у безготівковій формі. Тому клієнти будуть активніше користуватися банківськими інструментами, такими як пластикові картки, платіжні системи Інтернет банкінгу, розрахунки P2P, розрахунки за товари та послуги через POS термінали. Для банків України це буде додатковим стимулом для розвитку Мережі POS терміналів, особливо в регіонах.
  2. По-друге, скорочення розрахунків готівкою призведе до припливу коштів і поліпшить поточну ліквідність банківської системи України.
  3. По-третє, і це не маловажний фактор для банківської системи України це скорочення витрат і зниження собівартості банківських операцій у зв’язку зі зниженням обсягів готівкових коштів в обороті. Це скорочення витрат на підкріплення і вивезення готівки, скорочення витрат на страхування та інше.
  4. По-четверте, скорочення розрахунків готівкою вплине на зниження тиску на національну валюту.
  5. По-п’яте, скорочення готівкового обігу призведе до легалізації коштів і виведення економіки України з тіньового сектора, змусить роботодавців перейти на безготівкову оплату праці найманих працівників і як результат, призведе до заповнення дефіциту надходжень до бюджету.

Член Правління, директор Казначейства Idea Bank (Ідея Банк)

Дане рішення призведе до залучення коштів в банківську систему, зменшення обсягу тіньової економіки, збільшення прозорості фінансових потоків.

Джерело: http://www.prostobank.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?