Новини світу кредитування та банківських послуг.

Наслідки націоналізації Приватбанку, тільки факти.

Націоналізація Приватбанку породила масу апокаліптичних пророцтв – про шалену інфляцію і майбутню девальвацію гривні, про зростання держборгу і колапс банківської системи. Що з цього може виявитися правдою на своїй сторінці в Facebook написала головний економіст Dragon Capital Олена Бєлан. Ось ключові тези.

• Держава внесе в націоналізований банк від 116 до 148 млрд. гривень у вигляді державних облігацій (ОВДП). Процес буде поетапним, перший внесок – 43 млрд. грн. Важливо відзначити, що вносяться саме облігації, а не «живі гроші». Банк зможе їх монетизувати в НБУ , тобто отримати гривню, ТІЛЬКИ якщо почнеться різкий відтік депозитів і банку потрібна буде додаткова ліквідність. Тобто при націоналізації банку автоматичного вливання гривні в економіку не відбувається і додаткового тиску на валютний курс і інфляцію через входження держави в банк бути не повинно, якщо не буде значного відтоку депозитів.


• Загальний випуск ОВДП відповідає близько 4,4-5,6% ВВП 2017 року. Він підвищить борг до ВВП, за нашими оцінками, до 85%. Закон про держбюджет на 2016 рік дозволяє Міністерству фінансів випускати додаткові ОВДП для рекапіталізації банків, перевищуючи заплановані обсяги випуску держпаперів для фінансування дефіциту бюджету. Така ж норма міститься в проекті бюджету на 2017 рік, який буде розглядатися парламентом у другому читанні на цьому тижні.

• Націоналізація Приватбанку практично завершує очищення банківської системи від нежиттєздатних банків. Націоналізований банк, швидше за все, буде менш агресивно залучати депозити і поступово знижувати депозитні ставки. В цілому це призведе до здешевлення ресурсів для банківської системи і прискорить зниження кредитних ставок. Крім того, націоналізація наближає Україну до наступного траншу МВФ, що позитивно позначиться на економіці.

UPD: інвестори відреагували на новину позитивно – суверенні євробонди виросли в ціні на 1 пункт.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?