Новини світу кредитування та банківських послуг.

Наскільки реально отримати кредит в 100 тис. грн. без довідки про доходи, поручителів, прописки і застави.

Якщо у ваших планах позначений пункт «отримання кредиту», то зовсім необов’язково мати майно під заставу, офіційну заробітну плату, надійних поручителів і навіть прописку.

В даний час існує безліч різних варіантів обійти обтяжені процедури схвалення кредиту. Стовпи, паркани, зупинки і навіть вагони метро обвішані різними оголошеннями про те, що для його отримання вам потрібен тільки посередник. Обіцянки на різнокольорових папірцях пророкують вам за короткі терміни отримати кредит від 5 до 100 тис. гривень, за якихось 2-3 дні, а то й за 20 хвилин. З цих же жовтих, зелених і синіх оголошень ви дізнаєтеся, що іпотека і автокредит – дійсно реальні. І, здається, контори і не збиралися жартувати. Не зважаючи на більшу відсоткову ставку, близько 20% від величини кредиту, люди готові ставати клієнтами, причому, не тільки шикуючись у чергу біля дверей, але і завчасно записуючись на прийом.

Резонно виникає питання: у чому криється причина успіху подібних «кредиторів»? Щоб отримати вичерпну відповідь, одне з інтернет-видань вирішило відвідати кілька столичних контор, придумавши просту легенду. Терміново потрібно 100 тисяч гривень строком на три роки, звичайно ж, немає ні прописки, ні кредитної історії, ні нерухомості, а величина офіційної заробітної плати становить 2 тисячі гривень.

Перша думка, яка приходить в голову при вирішенні довіритися якимсь «посередникам» – це сумнів у власному виборі. Так чи безпечно зв’язуватися з тими, хто не є агентом, ні кредитним брокером? Додаткові підозри з’являються, коли замість офісу в центрі ви потрапляєте в якусь кімнатку в житловому будинку або якийсь «будинку побуту». Але справа виявляється в тому, що такі «маленькі гніздечка» – всього лише конспірація: наявність банок з емаллю, плакатів, принтерів, квп папери… Все це спроба тих, хто розширює свій бізнес і знайшов можливість додаткового заробітку, заощадити на орендній платі. Тому не дивуйтеся. Посередник укладе з вами реально діючий договір, проставить всі необхідні печатки та штампи на спецбланке ПП, не вимагаючи грошей вперед. Свій гонорар він запросить тільки після отримання кредиту в банківському офісі.

Зазвичай величина кредиту не перевищує суму 100 тисяч гривень, однак інколи мова може зайти і про 200 тисяч. Ось за оформлення кредиту в 3-5 тис. візьмуться деякі – надто багато мороки при малій виручці. Максимальний термін кредитування становить близько 3-7 років, а мінімальний, так зване вирішення проблемних питань, може скласти всього лише кілька днів. Процедура оформлення, незважаючи на уявну простоту з листка оголошення, в загальних рисах дуже нагадує банківську. З вас запитають довідку про доходи за останні півроку, ідентифікаційний код, дані паспорта. Знадобиться поручитель, заставне майно, історії кредитування і процедура анкетування.

Наприклад, одна з таких контор працює з 18 фінансовими установами. Отримати всю суму 100 тисяч, – на це не піде жоден банк. Однак, це цілком стандартна ситуація – сума набирається з різних банків. Хтось збирає необхідний кредит з 6-ти, хто-то з 8-ми і більше. В одному з банків можна взяти кредит на суму 7-мі «офіційних» зарплат. Згадуючи легенду інтернет-видання, приходимо до сумі 14 тисяч гривень, проте цілком реально дотягнути до 30 тисяч, а то і до 50-ти. Суми кредитів безпосередньо залежать від фінансових установ. Чим більше ваші запити, тим, відповідно, вище вимоги до клієнта. Можливо, потрібен поручитель, а при відсутності київської прописки ваші шанси зменшуватися на третину. Де поручитель необов’язковий, може знадобитися заставне майно. Неважке обчислення приводять нас до наступних висновків: за кредит у 100 тисяч гривень ви переплатите» банкам близько 3-х тис. гривень, такі на даний момент процентні ставки, які ще не включена комісія кожному банку.

Необхідно відзначити, що описані умови – досить непоганий варіант, тому що в інших конторах ви зможете отримати не більше 30 тисяч гривень під 32-36% річних. Причому повертати кредит доведеться не щомісячними виплатами, а за чотири рази.

Один з посередників пояснив, що свої 100 тисяч гривень можна отримати через 3-4 дні після оформлення договору, а належні йому 20% гонорару ви заплатите тільки після того, як отримаєте гроші в банку. Приміром, отримали 14 тис. від одного банку – 2,8 тис. платите конторі, в іншому банку отримали 30 тис. – віддаєте 6 тис. гривень і т.д. Необхідність передоплати пояснюється тільки наявністю додаткових послуг: питання довідки про доходи може обійтися в тисячу гривень, причому вказувати реальне місце вашої роботи вам не доведеться. Вирішення питання про заставному майні може бути також оцінено в тисячу гривень. У разі виникнення проблем з кредитною історією, в команді є людина, що володіє доступом до баз серйозних компаній. За тисячу гривень ваше прізвище можуть просто викреслити зі списку боржників, що, погодьтеся, дуже непогано.

Підводячи підсумок, можна впевнено констатувати: обзавестися стотисячним кредитом може кожен. Якщо якийсь необхідний документ відсутній або вам його просто не отримати, це можна виправити за допомогою деякої суми грошей. За підрахунками, ви викладете 28 тис. гривень: 5 тис. за прописку, за тисячі за довідку про доходи, заставному майні і чистої кредитної історії, а також 20% належить за послуги оформлення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?