Новини світу кредитування та банківських послуг.

Наскільки подорожчають поліси ОСАЦВ в 2013 році?

«Автоцивілка найдешевший і зрозумілий вид страхування для більшості громадян України. До покупки полісів ОСАЦВ звикли вже всі власники транспортних засобів. Багато в чому цьому допомогли введені в 2010 році штрафи – купити річний поліс страхування набагато дешевше. Та й користь автоцивілка приносить чималу – виплату, за статистикою, отримує кожен п’ятий власник авто.

Проте до цих пір трапляється, що водії купують цей поліс з небажанням. Нарікають, що дорого і ціна постійно підвищується. І зараз Нацкомпослуг розглядає законопроект, згідно якого вартість полісів ОСАЦВ знову буде рости. Чому так і хто ініціатор такого підвищення? Ініціатор, природно, і це і для кого не секрет, – страхові компанії, які продають ці самі поліса.

Скоріше буде градієнтне підвищення ціни протягом року, і в II кв 2013 більше ніж на 20-30% чекати не слід.

Всі клієнти хочуть отримувати виплату вчасно і в повному обсязі. Але гроші з повітря не беруться, і, щоб заплатити виплату, страхова компанія повинна сформувати достатні резерви. А вони формуються саме з платежів. Мало хто з страхувальників знає, що 80%, а то й усі 100% платежів bigпо страхуванню транспорту відраховуються страховиками в резерв, і не витрачаються доти, поки діють договору страхування. Для більшої частини страховиків України страхування транспорту не тільки не приносить прибутку, а попросту збитково.

При середній ціні поліса ОСАЦВ в 700 грн страхова компанія несе зобов’язання виплачувати збиток в межах 250 тис. грн по кожному страховому випадку протягом усієї дії договору. Зауважу, що на практиці у деяких недосвідчених водіїв буває в рік 3-5 страхових випадків. Розірвати поліс в односторонньому порядку не в силах згідно закону жодна компанія, як і відмовити в його придбанні.

Даний поліс страхування не може коштувати дешево, занадто багато відповідальності несе страхова компанія, занадто великі виплати порівняно з платежами. Якщо залишити таке співвідношення вартості поліса та розміру виплати, то це призведе до того, що даний вид страхування з часом перестане працювати. Тому підвищення цін неминуче. Однак різке зростання навряд чи відбудеться. Скоріше буде градієнтне підвищення ціни протягом року, і в II кв. 2013 більше ніж на 20-30% чекати не слід.

При цьому тільки одне підвищення цін на даний вид страхування не зможе виправити ситуацію, що склалася на рику ОСАЦВ в Україні. Так як крім корекції цін, потрібно застосовувати і інші інструменти. Наприклад, позбавити страховий ринок від недобросовісних учасників, а саме ввести жорсткі критерії оцінки компаній при видачі та продовження ліцензій на страхування ОСАЦВ. У такому випадку учасників на ринку стане менше, і їх конкуренція буде полягати в сервісі і швидкості врегулювання подій, а не в «знижки». Компаніям буде простіше сформувати резерви і потреба в постійному підвищенні цін відпаде сама собою ».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?