Новини світу кредитування та банківських послуг.

Накопичення або кредит, що вигідніше?

Багато людей бажають придбати що-небудь, починають шукати можливість реалізувати свою мрію. Половина воліє взяти кредит у банку, інші люди керуються принципом не жити в борг і намагаються накопичити кошти. Хто ж з них надходить мудріше?

Давайте розглянемо на прикладі придбання автомобіля. Дві людини вирішили придбати за автомобіль вартістю 80 тисяч гривень. Один вирішив взяти кредит, а інший вирішив збирати кошти три роки.
Моральна установка «жити без боргів» має місце, у кожної людини є своя причина не брати кредит: хтось вважає це приниженням, для когось стомлюючим вважається процедура оформлення, надання довідок і доказів про платоспроможність.

Отже, якщо ви вирішили накопичити кошти, то враховуйте, що інфляція в середньому за рік становить 17 відсотків. Постійно дорожчають енергоресурси, нафтопродукти, слідом за ними повзуть вгору і інші ціни. Візьмемо середній показник 15 відсотків, будемо відштовхуватися від цієї цифри при розрахунку середньорічного підйому цін. Шляхом нехитрих арифметичних обчислень отримуємо збільшення цін на 52 відсотки за три роки. Природно автомобілі не дорожчають такими темпами, але якщо переглянути динаміку цін, то за весь час відбувалося лише збільшення вартості. Відбувається це з кількох причин: загальне збільшення цін, кількості електронних систем в автомобілях. В середньому за три роки за оцінками експертів, автомобіль одного класу дорожчає на 20 відсотків, тобто той же автомобіль через три роки буде коштувати не 80 тис. гривень, а 96 тис. гривень.

Якщо переглянути всі банківські пропозиції про депозитні вклади, легко можна знайти внесок у гривнях, по 14 відсотків річних. Якщо стоїть завдання накопичити потрібну суму, нарощуючи внесок щомісяця, то відкладати на рахунок доведеться 2 222 гривні. При поповненні депозитного вкладу щомісяця на цю суму, протягом 36 місяців, і дозволить накопичити потрібну суму, 80 тисяч гривень. Якщо прибуток вашого депозитного вкладу не зменшиться, то сума, накопичена за відсотками, складе якраз 16 тисяч 800 гривень. Тобто якщо ви збираєтеся збирати кошти на покупку автомобіля, вам цілком підходить депозитний вклад, через три роки у вас буде потрібна сума 96 тисяч гривень і ще 800 залишиться на додачу.

Давайте тепер розглянемо варіант оформлення кредиту при купівлі автомобіля. Можна взяти кредит під 14 відсотків річних, внести перший внесок у сумі 10 відсотків від вартості автомобіля, і виплачувати його протягом трьох років. На перший погляд може здатися, що ставка 14 відсотків занадто велика, багато банків пропонують кредити під менший відсоток. Але ми враховуємо ефективну ставку за кредитом, до якої входять всі необхідні платежі, комісії та внески.

Виконуємо розрахунки, первинний внесок по кредиту 10 відсотків, залишок (77400 грн.) Оформляється кредит у доларах. При виборі ануїтетної схеми погашення кредиту (всі платежі однакові) щомісячний платіж складе 2 646 гривень. На протяг трьох років погашення кредиту він віддасть банку 95227 гривень, сума переплати складе 17 827 гривень, тобто враховуючи те, що вартість автомобіля до того часу буде 96 тисяч гривень, це людина виграє 773 гривні.

Істотної різниці між тим, брати кредит чи накопичити потрібну суму, немає.
Давайте розглянемо ще один приклад, більш «побутовий». Бажаний об’єкт придбання – пральна машина. Середня вартість гарної помічниці з потрібними технологічними характеристиками становить 2000 гривень.

При оформленні покупки в кредит строком на один рік, сума переплати по експрес кредиту буде 60 відсотків, а якщо вибирати аннуїтетную схему погашення (рівними частинами), то переплата буде 30 відсотків, тобто в підсумку за машину треба буде віддати 2600 гривень.

Якщо ви збираєтеся накопичити потрібну суму на купівлю пральної машини, вибираємо той же депозитний вклад, якщо ми будемо щомісяця вносити по 166 гривень, то за рік сума, накопичена на рахунку, разом з відсотками складе 2140 гривень. Враховуючи знову ж рівень інфляції, і, те, що техніка падає у вартості з часом, через рік машинка з такими ж параметрами буде коштувати вже 1800 гривень.

Отримуємо підсумок, що накопичення економить нам майже 800 гривень. Так, сума економії в грошовому еквіваленті очевидна, а от, скільки часу у вас піде на прання вручну, ви порахуєте самі.
Якщо ми підведемо підсумок наших обчислень, то можна прийти до висновку, що при покупці автомобіля немає істотної різниці, збирати кошти або оформляти кредит. Тут вже велику роль відіграє психологічний фактор готовності "жити в борг» або збирати гроші. Кожен висуває свої причини, наприклад, взявши авто у кредит, ви можете їздити протягом трьох років, а якщо ви збираєте кошти, то вам ще три роки пішки ходити доведеться, перш ніж ви купите автомобіль.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?