Новини світу кредитування та банківських послуг.

НАЙВИГІДНІШІ УМОВИ СПОЖИВЧОГО КРЕДИТУ

Оформлення споживчого кредиту дозволяє в найкоротші терміни вирішити поточну нагальну проблему – від можливості купити смартфон останньої моделі до отримання коштів, скажімо, на лікування зубів, оплату навчання дитини або рефінансування кредиту, взятого в іншому банку.

Цей банківський продукт має й іншу назву – «кредит готівкою».

Позику дійсно можна отримати купюрами через касу в офісі. Поряд з цим передбачено переведення коштів, як на карту, так і на розрахунковий рахунок. Це актуально для сум від кількох десятків тисяч гривень.

Споживчі кредити видаються без довідки про доходи, їх порівняно легко отримати, часом вистачає двох документів при мінімальному терміні розгляду і затвердженні заявки, часто вже не потрібні поручителі або підтвердження платоспроможності.

У деяких випадках для отримання позики необхідно надати довідку про доходи, копію трудової книжки, на якій повинна стояти «віза» керівника тієї організації, де працює здобувач, оригінал паспорта транспортного засобу або поліс КАСКО.

Надання більшої кількості документів дозволяє отримувати споживчі кредити на вигідних умовах.

ПОКАЗНИКИ

Те, наскільки вигідна та чи інші пропозиція банку, залежить від декількох показників:

Відсоткова ставка визначає фактично одне – вартість користування кредитом. Для більшості позичальників саме цей показник є головним при виборі кредиту.

Повна вартість кредиту формується з урахуванням багатьох факторів. Крім основного боргу банки приплюсовують до цієї суми, само собою, відсотки, під які він видавався, всілякі збори і комісії за розгляд заявки на видачу позикових коштів, за відкриття і обслуговування розрахункових рахунків або карт.

Способи погашення. Легкість і різноманітність способів внесення щомісячних платежів без комісій – ще одна важлива складова вигідної позики.

Сума і термін. Від суми і терміну зазвичай залежить процентна ставка. Самі вигідні умови пропонуються позичальникам, що беруть великі суми на короткий термін. Стандартні терміни в споживчому кредитуванні – до 5 років.

Валюта, в якій банки видають споживчий кредит, – переважно гривні. Альтернативою служать долари і євро. Найвигідніше брати кредит у валюті основного доходу, щоб застрахуватися від можливих «стрибків» курсу. В основному ставки по кредитах в гривні значно вище.

Оформлення страховки. Страхування споживчого кредиту впливає на його повну вартість та відповідно, суму регулярних за часом відрахувань на користь банку. Тому часто пропозиції банків, які оформляють страховку в «добровільно-примусовому» порядку, розглядаються в останню чергу.

Умови дострокового погашення завдяки цивільному кодексу пом’якшені. Сьогодні розрахуватися за боргами, повністю повернувши зайняті кошти раніше кінцевого терміну, можливо без штрафів і додаткових комісій.

Пені і штрафи. Штраф може складати 0,1-0,5% в день від загальної заборгованості, який нараховується щодня, мати фіксовану величину, скажімо, 30 гривень. Однак в деяких банках санкції можуть обчислюватися 20-50% від величини простроченої заборгованості з моменту її настання до дати погашення. Звичайно, при оформленні кредиту позичальник зазвичай впевнений, що зможе платити без прострочень. Але краще все ж підстрахуватися і ознайомитися з пунктом договору, в якому обумовлені санкції за затримки виплат.

Оперативність оформлення. Швидкість видачі споживчого кредиту залежить від тих сум, на які претендує позичальник і цілей, для яких він береться. В цілому, чим швидше оформляється кредит, тим менше він вигідний – суми менше, відсотки вище. З іншого боку, часто позичальникам дуже важлива швидкість отримання грошей, і тоді блискавична швидкість оформлення перекреслює всі недоліки «швидкого» позики.

ХТО МАЄ ШАНС ОТРИМАТИ ВИГІДНИЙ ПОЗИКУ

Нецільові кредити найпростіше отримати … «цільовій» аудиторії. До цієї категорії відносяться «попередньо узгоджені» клієнти банку, наприклад, співробітники організацій, чия зарплата перераховується на рахунок цієї фінансової установи.

Зарплатним клієнтам легше претендувати на найвигідніші умови споживчого кредиту, наприклад, низьку процентну ставку.

Крім того, позичальника завжди характеризує з кращого боку бездоганна кредитна історія.

Порівнюєте пропозиції банків, скористайтесь послугами нашого сайту.

Збираючись взяти споживчий кредит, перш за все, варто оцінити свої фінансові можливості в далекій перспективі. І пропорційно їм шукати найбільш підходящу пропозицію. Банківський продукт повинен, в кінцевому рахунку, допомогти вирішити конкретну задачу, а не створити в період виплат безліч фінансових проблем.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?