Новини світу кредитування та банківських послуг.

Найслабші валюти вересня

«Політична криза в США і заяви представників ФРС про продовження програми стимулювання економіки призвели до значного зниження американського долара у вересні. Таким чином, самою слабкою валютою минулого місяця є валюта США, активніше якої знижувалися лише ціни на золото і кріптовалюту Bitcoin », – підводить підсумки місяця провідний аналітик Альпарі Україна Олександр Михайленко.

3 місце. Долар США

Основною причиною зниження курсу долара проти кошика валют у вересні є спростування чуток про згортання програми кількісного пом’якшення в США. У травні представники ФРС неодноразово заявляли, що економіка США відновлюється досить швидко і програма QE3 може почати поступово скорочуватися.

bigНа цьому тлі спостерігався активний відтік коштів з боргових ринків США – з травня по вересень вони просіли приблизно на 20%. Капітал перемістився на ринки акцій, що призвело до показному зміцненню фондових індексів США та Європи.

У вересні з боку ФРС прозвучало протилежне за своїм значенням заяву, в якій говорилося, що програма стимулювання економіки найближчим часом скорочуватися не буде. Подібний

форс-мажор, як правило, викликає різке зростання волатильності на фінансових ринках – інвестори поспішно коректують свої ринкові позиції.

Долар негайно відреагував на нові дані зниженням курсу, яке продовжується до цих пір. У вересні долар просів приблизно на 2.6%, ця валюта залишається в спадному тренді і яких-небудь розворотних сигналів на ринку немає.

2 місце. Золото

Золото подешевшало на світових майданчиках у вересні приблизно на 7,5% після активного зростання в серпні. Висхідний тренд змінився низхідним, на тлі озвучених вище суто американських причин – кількісне пом’якшення продовжується і інвестори прагнуть «вичавити» максимум з ринку акцій. При цьому закриваються позиції в золоті і ціни на метал знижуються.

Якщо в результаті політичної кризи в США будуть знижені кредитні рейтинги цієї країни, ми можемо стати свідками зворотного руху – зниження фондових ринків і зростання ринку золота.

При цьому необхідно розуміти, що довгостроковий тренд залишається зростаючим, оскільки попит на фізичне золото зберігається і його роль у світовій фінансовій системі залишається незмінною.

1 місце. Bitcoin

Кріптовалюта BitCoin часто з’являється в нашому рейтингу зважаючи неухильного зростання її популярності і обсягу торгів. Щоденний торговий оборот становить 5-7 $ млн., капіталізація ринку – приблизно 2 $ млрд. Транзакції учасників анонімні, тим не менш, в Німеччині ринок прагнуть легалізувати і зобов’язати всіх спекулянтів сплачувати прибутковий податок від операцій з кріптоденьгамі. Вартість bitcoin c початку поточного року зросла в 10 разів, у вересні курс коливався різноспрямовано, і вересень завершився зниженням приблизно на 8%.

При цьому порівнювати цю валюту з «реальними» грошима некоректно, оскільки захищеність гаманців bitcoin є низькою і не порівнянна з банківськими рахунками.

Таким чином, bitcoin не є гідною заміною долару або євро, тим не менш, обсяг магазинів, що приймають кріптоденьгі, неухильно зростає, емісія кріптоденег обмежена, і ціни на кріптовалюту можуть продовжити своє зростання.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?