Новини світу кредитування та банківських послуг.

Найприбутковіші і збиткові банки – першого кварталу 2014

Банківська система України спрацювала в січні-березні 2014 року в збиток, в чому важливу роль зіграли два банки з групи найбільших, які стали в цей період "проблемними".

Кому не пощастило з прибутком

Рекордну по банківській системі збитковість у першому кварталі 2014 показав Брокбізнесбанк, в який 3 березня було введено тимчасову адміністрацію. Збиток Брокбізнесбанку за звітний період склав понад 2,5 млрд гривень.

У Форум Банк, який став третім за збитковості, тимчасова адміністрація була введена 14 березня. Проблеми банку посилилися ще в 2012 році, коли попередній власник (Commerzbank) перестав показувати справжній стан справ у банку, приховуючи від регулятора і нинішніх акціонерів реальний розмір проблемної заборгованості і не сформовані в потрібному обсязі резерви; з цього питання триває судовий процес. Збиток Форум Банку за звітний період склав майже 800 млн гривень.

Другу сходинку в Топ-5 найбільш збиткових банків, між Брокбізнесбанком і Форум Банком, зайняв Райффайзен Банк Аваль із збитком майже в мільярд гривень. Четверте і п’яте місця зайняли ОТП Банк і УкрСиббанк. Однак ці три банки належать великим західним банківським структурам, фінансові можливості яких поки повністю нейтралізують потенційні проблеми закладів, пов’язані з такими збитками.

clip_image001

Герої прибутковості

Найбільш прибутковими фінустановами в першому кварталі 2014 серед банків першої і другої групи за класифікатором НБУ у звітному періоді став ВТБ банк з прибутком понад 1,2 млрд. гривень. Вельми прибуткову діяльність продемонстрували ще дві російські «дочки» – Промінвестбанк з показником понад 500 млн. гривень і Ощадбанк Росії, який заробив понад 100 млн. гривень.

У п’ятірку лідерів першого кварталу увійшли ПриватБанк з прибутком майже в 300 млн. гривень, банк Credit Agricole з майже такою ж сумою заробітку і Ощадбанк з прибутком понад 150 млн. гривень (інші держбанки, Укрексімбанк і Укргазбанк, теж заробили чимало – понад 60 млн. гривень кожен) .

Непогані результати прибутку в першому кварталі 2014 показали ПУМБ, Дельта Банк, Банк Кредит Дніпро і Златобанк.

clip_image002

У розрізі зростання / зниження прибутку в січні-березні 2014 року у порівнянні з аналогічним періодом минулого року банки розподілились таким чином.

Рекордний приріст прибутку продемонстрували п’ять банків – Златобанк, банк «Кредит-Дніпро», Промінвестбанк, ВТБ Банк і Укрінбанк; істотно менший приріст показали інші прибуткові банки.

clip_image003

clip_image004

Зниження прибутку в січні-березні 2014 року по порівнянні з аналогічним періодом минулого року показали дев’ять фінустанов з 35 банків першої і другої групи класифікатора НБУ:

clip_image005

В цілому банки в першому кварталі 2014 працювали «в мінус», на 1 квітня збиток по банківській системі склав майже 2 млрд. гривень. При цьому перша і третя групи згідно з класифікатором НБУ показали прибуткову діяльність, а друга і четверта – збиткову.

Група по класифікатору НБУ

Прибуток / збиток на 01.04.2014, тис. грн

I група

1448954

II група

-3551078

III група

557681

IV група

-447433

Всього по системі

-1991876

За даними НБУ

Відзначимо, 86,65% прибутку банків першої групи припадає на частку ВТБ Банку, а 70,9% збитку другої групи – на частку Брокбізнесбанку.

На фінансовий результат діяльності банківського сектора як у першому кварталі 2014 року, так і на початку другого кварталу суттєво вплинули проблемні банки – за даними НБУ, без урахування їхніх збитків прибуток банків у січні-квітні склав 3,7 млрд. гривень.

З початку 2014 тимчасова адміністрація введена вже в десять фінустанов: Форум Банк, Брокбізнесбанк, банк «Меркурій», банк «Даніель» і Реал Банк визнані неплатоспроможними в першому кварталі 2014 (останні два потім перейшли в стан ліквідації); Південкомбанк, Інтербанк, Промекономбанк, Західінкомбанк і АКБ Банк – у квітні-травні 2014 року.

Всього Фонд гарантування вкладів фізичних осіб станом на 30 травня 2014 здійснює тимчасове адміністрування та ліквідацію 18-ти банків; ще ряд банків, відправлених на ліквідацію раніше 2012 року, ліквідуються під контролем НБУ.

Джерело.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?