Новини світу кредитування та банківських послуг.

Найпоширеніші способи шахрайства з картками ПриватБанку.

Чудеса винахідливості проявляють шахраї в гонитві за заощадженнями власників пластикових карт. А ті в свою чергу деколи проявляють чудеса довірливості, дозволяючи шахраям дочиста спустошувати не тільки власні рахунки, а й кредитні ліміти. Про хитрощах, якими користуються шахраї, щоб обдурити власників карт найбільшого банку України.

Хоча втрат від шахрайства зазнають власники карт будь-якого банку, ПриватБанк об’єктивно займає тут особливе місце. По-перше, тому що активні карти цієї установи в обігу складають більше половини від усього «пластику» на ринку – 51,5% або 19 clip_image001мільйонів карт. По-друге, тому, що банк пропонує ряд оригінальних послуг, які з одного боку, дають власникові карти ряд переваг (наприклад, можливість зняти гроші в банкоматі без карти), а з іншого – з необережності картотримачів стають зручною «лазівкою» для шахраїв.

На живця

Перш ніж застосувати свої хитрощі, шахраям спочатку потрібно приспати пильність майбутнього потерпілого. І часто їм вдається це зробити, запропонувавши жертві вчинити певні дії для досягнення на перший погляд потрібного результату. Найчастіше зустрічаються такі ситуації:

  • найпоширеніша «наживка» – дзвінок за оголошенням. Шахраї дзвонять людині, що розмістила оголошення про продаж чого-небудь на одному з популярних сайтів і спершу представляються покупцем. Правда, трохи дивно: такий покупець майже ніколи не торгується і не визнає інших способів оплати, крім переказу на карту ПриватБанку. Продавців це часто насторожує, але ненадовго. Бажання продати товар якомога швидше, та ще й за вигідною ціною, переважує. Через деякий час жертві передзвонює вже другий з шахраїв і представляється співробітником банку. Нібито з перекладом виникли якісь проблеми і потрібно уточнити дані одержувача. Мета всієї афери – дізнатися персональну інформацію, необхідну для переказу або зняття грошей з його карти одним з декількох способів (про які мова піде далі);
  • другий спосіб «підкотити» до майбутньої жертви ще простіше першого – власнику карти відразу телефонують нібито з банку, повідомляючи що на його ім’я надійшов переказ. Якщо людина не чекає ніяких переказів, то звичайно може засумніватись. Але якщо ні, то таким способом можна «зачепити» навіть того власника картки, який нічого не продає. Особливо часто на такий прийом попадаються власники соціальних карток – пенсіонери, молоді мами;
  • ще один поширений прийом шахраїв розрахована на власників кредитних карт. Представившись співробітником банку, шахрай пропонує по телефону збільшити кредитний ліміт по карті. І нібито для цього – знову-таки випитує особисті дані власника картки;
  • ще один спосіб нерідко поєднується з одним з уже названих, але може використовуватися і самостійно. Липовий «співробітник банку» повідомляє власника карти, що йому потрібно замінити пін-код, і для цього просить назвати дані карти;
  • зустрічаються і більш оригінальні способи. Наприклад, в «приціл» шахраїв можуть потрапляти люди, які шукають роботу (зокрема віддалену) через відповідні сайти. Після дзвінка «менеджера» з потенційною жертвою зв’язується «бухгалтер», який випитує дані карти нібито для зарахування зарплати, оформлення паливної картки тощо.

Коли власник карти вже досить залучений в «історію», розказану шахраями, вони переходять до технічного виконання викрадення грошей. І хоча фантазія шахраїв в цьому відношенні здається безмежною, є «стандартні» способи, які зустрічаються найчастіше.

Спосіб: «Скажіть код з СМС»

ПриватБанк дає можливість зняти готівку в банкоматі без картки. Відповідна послуга називається «Екстрені гроші». Щоб нею скористатися, власник картки повинен подзвонити в банк і пройти ідентифікацію – назвати номер і термін дії картки, паспортні дані. Найчастіше саме цю інформацію шахраї намагаються дізнатись на першому етапі.

Після цього потрібно повідомити банківському співробітнику суму, яку ви хочете зняти, і вести в банкоматі восьмизначний код. Цей код поступає у вигляді СМС на номер мобільного телефону, прикріплений до вашої карті. Тобто шахраї як правило не можуть отримати код безпосередньо, оскільки він приходить власнику картки.

Парадокс полягає в тому, що найчастіше власник карти сам повідомляє код зловмисникам. Незважаючи на те, що в СМС міститься попередження про неприпустимість його розголошення. «Сказав, зараз прийде СМС-ка, назвіть код, не кладучи трубку. Приходить СМС-ка, я природно читаю тільки код, текст не читаю », – пояснює свої дії один з учасників інтернет-форуму, що втратив таким чином круглу суму.

Найчастіше необхідність назвати код шахраї пояснюють тим, що гроші нібито перераховуються «з корпоративного рахунку», «з депозиту» або ще якимось «нестандартним» способом. Насправді, жодному з цих випадків ніяка ідентифікація одержувача – зокрема, через розголошення секретних кодів – не потрібна.

Ще більш дивно виглядає той факт, що багато жертв називають шахраям код кілька разів поспіль. Справа в тому, що за один раз за допомогою послуги «Екстрені гроші» не можна зняти більше 2000 гривень. Але наполегливість шахраїв і довірливість потерпілих, які називають шахраям один код за іншим, через те, що попередній нібито не спрацював, іноді призводять до втрат десятків тисяч гривень.

Джерело.

One Response to Найпоширеніші способи шахрайства з картками ПриватБанку.

  • , Доброго дня! Сьогодні трапилась аналогічна ситуація зі мною! Я попав особисто під це шахрайство!
    Розкажу як було все , розмістив я дві дні тому на сайт оголошення про продаж шкафу , і мені уже на слідуючий день дзвонять та предсталвються , потім він каже мені потрібно номер вашої карточки , я і написав , потім він каже підійдіть до БАнкомату , з іншого номера мені дзвонять і приставляється працівником Приват Банку і сказав що кошти перераховані через золоту корону ну це так називалась операція, в банку коли я прийшов і запитав про це вони сказали що не може такого бути! потім він мені дзвоне і каже що кошти переслані , очікуйте на смс, я йому передзванюю тому що очікую коли прийдуть колшти а виявилось він нічого не висилав і просто сказав візьміть іншу картку для того щоб можна було підключити ту операціюну короче иак маніпулював мною що я був в трансі і всі кошти тоді були перемлані на якись мобілний номер!!! Люди не довіряйте не розказуйте ні кому ні при яких обставинах будь яку інформацію яка стосується вашої карточки!! такі шахраї їх треба ловити та руки повідбивати!!!!!!! СТЕРЕЖІТЬСЯ!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?