Новини світу кредитування та банківських послуг.

Найпоширеніші афери при заставі автомобіля

Сьогодні отримати гроші під заставу автомобіля не проблема. Такі позики видають і банки, і інші фінансові організації, наприклад, автоломбарди. При цьому популярність даного кредитного продукту стає дедалі більшою. Але разом з цим збільшується і число шахрайських схем при оформленні подібних угод.

Про найпоширеніші аферах при заставі автомобіля, а також про те, як не стати жертвою обману, читайте в нашій статті!

Кредит під заставу авто: поширені афери

Якщо ви вирішили звернутись в приватну фінансову організацію для отримання позики під заставу ТЗ, то повинні знати про найпоширеніші схеми шахрайства, які сьогодні практикуються:

Вводять в оману. У рекламних матеріалах часто можна побачити обіцянки надати кредит під заставу авто під 1-2%. Але на ділі процентна ставка виявляється значно вище. Правда, про це клієнт дізнається безпосередньо перед підписанням договору. Йому, звичайно, пояснять ситуацію, що склалась.

Приводом підвищити ставку може стати що завгодно, наприклад, сильна зношеність автомобіля, його низька затребуваність на вторинному ринку і т.д. В результаті багато хто погоджується на підвищений відсоток, тому що немає часу, сил і бажання підшукувати іншу організацію і знову проходити всі етапи угоди – від звернення і оцінки до оформлення договору.

Не забезпечують належних умов утримання автомобіля. Якщо ви залишаєте в заставу ТЗ, то відповідальність за його безпеку бере на себе компанія-кредитор. Авто відправляється на стоянку. Ви маєте право її оглянути. Оптимальний варіант, якщо стоянка утеплена і під охороною, оснащена камерами відеоспостереження.

Проводять заміну оригінальних деталей автомобіля на дешеві аналоги. Тому після викупу машини треба заїхати в незалежний автосервіс.

Використовують заставне ТЗ у власних цілях. В акті огляду машини повинен бути вказаний пробіг авто на момент здійснення операції. Таким чином ви захистите себе від неправомірного використання вашого транспортного засобу третіми особами.

Окремо необхідно згадати про так звані фірми-одноденки, головна мета яких – ввести в оману власника автомобіля і обманним шляхом заволодіти його транспортним засобом.

Як розпізнати таку неблагонадійну організацію? В першу чергу уважно вивчіть всю інформацію про діяльність компанії, з якою маєте намір співпрацювати.

Вас має насторожити:

  • відсутність гарного сайту (на такому ресурсі представлена повна інформація про діяльність організації, є сервіси для онлайн-розрахунку розміру позики, вказані контакти, в тому числі юридична та фактична адреса і т.д.);
  • неможливість приїхати в офіс компанії (вам можуть запропонувати зустрітися на нейтральній території і там же швиденько оформити угоду, а благонадійна компанія зробить це в своєму офісі);
  • в Інтернеті немає жодного відгуку про діяльність фірми (звичайно, це не завжди говорить про те, що перед вами шахраї, можливо, компанія – новачок на ринку, але, тим не менше, від співпраці з подібною організацією краще відмовитись).

Як не стати жертвою обману

Якщо ви хочете уникнути будь-яких ризиків, пов’язаних із заставним автокредитуванням, то вам треба дотримуватись наступних рекомендацій:

  • Зібрати повну інформацію про діяльність організації, з якою ви маєте намір співпрацювати:
  • попросіть менеджерів компанії надати вам ліцензію та іншу документацію, що підтверджує право на ведення відповідного виду діяльності;
  • вивчіть типовий договір застави, зверніть увагу на всі прописані там умови (санкції при простроченні, комісії, права і обов’язки сторін тощо);
  • почитайте в Інтернеті відгуки про діяльність компанії, розпитайте у друзів і знайомих.

Вибирайте для співпраці великі і досвідчені компанії: чим солідніше організація, чим більше вона дорожить своєю репутацією, тим привабливіші умови вона готова запропонувати клієнтам.

Уточніть, чи дозволять вам бути присутніми на процедурі оцінки вашого авто і оглянути стоянку, на якій буде перебувати машина, поки ви не погасите кредит. Якщо компанії нічого приховувати, вам це дозволять. Крім того, зверніть увагу, що оцінка ТЗ в даному випадку проводиться абсолютно безкоштовно. Запропонували оплатити послуги оцінювача? Шукайте іншу кредитну організацію!

Пам’ятайте, що кредитні зобов’язання – це завжди ризик. Ви можете понести значні фінансові витрати або навіть позбутися ТС. Тому будьте максимально зібрані і пильні, оформляючи подібні угоди! Перевіряйте все, що можна перевірити! При такому підході ви зможете уникнути будь-яких ризиків, пов’язаних із заставою автомобіля.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?