Новини світу кредитування та банківських послуг.

Найнижчі відсотки по іпотеці, як отримати

Вартість такого видуі кредитування, як іпотека, коливається від банку до банку. Прийнято вважати, що найнижчі відсотки по іпотеці – це фіксовані ставки. Вони залишаються незмінними на протязі всього часу користування кредитом. Чи так це насправді?

Необхідно розуміти, що розмір процентної ставки на іпотеку залежить від безлічі факторів. До таких факторів варто віднести: суму початкового внеску, термін використання кредиту, вид житла, рівень доходу іпотекополучателя.

На даний момент найнижча ставка за іпотекою складає 18% річних. Однак головна її умова – це розмір початкового внеску, що становить більше 50% від загальної вартості житла. Можна простежити тенденцію, при якій збільшення первісної суми внеску зменшує вартість відсотка за іпотекою.

Банки готові надавати пільги на іпотеку молодим сім’ям у вигляді первинних вкладень в від вартості житла. У всіх інших випадках середній відсоток на ринку іпотечних банківських послуг дорівнює 22,5%.

У нас можна простежити тенденцію зростання річного відсотка за іпотекою. Експерти стверджують, що перевищення даного показника до рівня 25%, різко зменшить попит на подібні кредити, що спричинить за собою спад у функціонуванні всієї банківської системи, який вже почався.

clip_image001Перелік факторів, що впливають на відсотки по іпотеці

Якщо ви хочете отримати мінімальний відсоток по іпотеці, то вам слід дотримуватись певних умов. Якщо не враховувати вибір певної програми кредитування по іпотеці, де вже зафіксована точна ставка відсотків, то вплив на процентну ставку може надати:

  • Валюта кредитування. Кредит у національній валюті дорожчий, ніж кредит в іноземній валюті (долар США, євро). Незважаючи на привабливість «дешевої» іпотеки в валюті, все таки брати кредит на іпотеку варто в тій валюті, в якій ви отримуєте заробітну плату. У разі ж, коли вам платять в доларах чи євро, або ж розмір вашої заробітної плати безпосередньо пов’язаний з курсом іноземної валюти – тоді доцільно буде взяти іпотечний валютний кредит з більш низькими відсотками. У разі відмінності валюти вашої зарплати і кредиту, існує великий ризик переплати, пов’язаний з девальвацією національної валюти.
  • Розмір початкового внеску. Максимальний відсоток доведеться платити, якщо початковий внесок дорівнює нулю або ж становить мінімальний розмір платежу. Тобто розмір плати за кредит можна зменшити від 0,5 до 2%. І навпаки, для одержання найменшої процентної ставки, необхідний початковий платіж у розмірі не менше 50% від вартості нерухомості.
  • Термін іпотечного кредитування. Якщо ви хочете отримати мінімальний відсоток по іпотеці, то слід обмежитись терміном кредиту до п’яти років. Таким чином, є можливість отримати мінімальні відсотки, якщо ви хочете за короткий проміжок часу розрахуватись з боргами.
  • Допоможе знизити процентну ставку в межах 0,5-2% надання Довідки про доходи, взятої за формою банку. Чим більше ваша «біла» заробітна плата, тим нижче відсоток.
  • Наявність довідки з інших банків про відсутність заборгованості або позитивна кредитна історія позичальника допоможе зменшити ставку в середньому на 0,5%.
  • Черговим приводом підвищення процентної ставки є відмова позичальника від послуги страхування, а саме, від оформлення іпотечної страховки. Збільшення для позичальника може коливатися в межах від 0,5% і аж до 10%, залежно від політики банку.
  • У випадку, якщо ви власник бізнесу або індивідуальний підприємець, ставка може бути збільшена. Фактором для підвищення є оформлення на вас є ризики професійної діяльності. Ваша майнова відповідальність – це і є основний ризик для банків.
  • Якщо в банку діє спецпропозиція або пільгова акція – це відмінний привід отримати більш вигідні відсотки по кредиту. Іноді такі акції несуть в собі зниження ставки по іпотеці або скасування комісій за кредитом.

Можна зробити висновок, що найвигідніша іпотека можлива у випадку терміну позики до 5 років, при цьому початковий внесок повинен скласти більше 50% від вартості нерухомості. Плюс буде пред’явлена Довідки про доходи, в якій ваша платоспроможність буде доведена. Необхідно пам’ятати, що найнижчі відсотки по іпотеці не повинні бути самоціллю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?