Новини світу кредитування та банківських послуг.

Найнижчі ставки по споживчих кредитам в травні – які тенденції.

У середині весни 2016 року середні ефективні ставки за без заставними споживчими кредитами перестали знижуватися. При цьому кількість банків-кредиторів продовжує зростати.

В середині квітня середні ефективні ставки за без заставними нецільовими споживчими кредитами зросли, в залежності від терміну кредитування, на 1,8-2,6 процентного пункту.

Таким чином, можна констатувати завершення тенденції по постійному плавному зниженню середніх ставок, яка тривала з грудня 2015 року.

Втім, у порівнянні з початком року ставки все ще на більш низькому рівні. Якщо ж брати максимальні рівні 2015 року, то сьогодні вартість споживчих кредитів більш ніж на 12 п.п. нижче.

При цьому варто відзначити продовження процесу збільшення кількості банків, які пропонували такі кредити. Якщо в 2015 році 19 банків з числа Топ-50 видавали споживчі кредити, то на початку 2016 року їхня стало вже 23, а на сьогоднішній день – 26.

«На наш погляд, ринок кредитування готівкою все ще має великий потенціал, тому що попит населення на кредитні кошти не знижується і залишається досить високим », – зазначає начальник відділу кредитування роздрібного бізнесу банку« Глобус   ».

Начальник відділу агентських продажів споживчих кредитів UniCredit Bank   , пояснює збільшення числа банків-кредиторів на початку року сезонністю, так як збільшується потреба населення в коштах, наприклад, на ремонт, подорожі та інші цілі.

Так само ми бачимо, що збільшилась активність ломбардів, як альтернативи банківським позикам, що закономірно в кризовий час.

Топ-10 найбільш низьких ставок за без заставними споживчими кредитами готівкою при оформленні позики на один рік від банків з числа 50 найбільших на ринку послуг для населення. За на 20 квітня 2016 року:

банк

Максимальна сума, грн.

Ефективна ставка, річних

Мегабанк  

20 тис.

56,37%

Альфа-Банк Україна  

200 тис.

60,51%

Idea Bank (Ідея Банк)  

100 тис.

62,27%

UniCredit Bank

40 тис.

72,73%

Перший Український Міжнародний Банк 

20 тис.

74,4%

Platinum Bank  

50 тис.

78,36%

банк Михайлівський  

30 тис.

81,94%

Кредобанк  

10 тис.

92,08%

Глобус

15 тис.

93,02%

Кредобанк

100 тис.

103,09%

Найнижчі ставки за без заставними споживчими кредитами готівкою при оформленні позики на один рік від менших банків. За даними на 20 квітня 2016 року:

банк

Максимальна сума, грн.

Ефективна ставка, річних

Конкорд Бан

15 тис.

77,55%

банк Траст  

20 тис.

88,15%

Юнисон Банк  

20 тис.

93,47%

Попит на кредити залишається незмінним, але банки як і раніше обережно оцінюють можливі ризики і видають кредити тільки тим позичальникам, у яких впевнені на 100%. Як правило, це наймані працівники, які отримують зарплату на платіжну карту або можуть підтвердити свій фінансовий стан, надавши документи, що підтверджують доходи.

На сьогоднішній день фінансово-економічна ситуація в країні, інфляція і як наслідок значне зростання цін вплинули на купівельну спроможність населення. Приблизно 60% клієнтів використовують кредитні кошти на придбання товарів першої необхідності, так звані «кошти до зарплати». При цьому не можна не відзначити популяризацію серед населення платіжних карт, завдяки яким використання кредитних коштів може бути дешевшим, а найчастіше, практично, безкоштовним. Відсутність комісії за транзакції, вчинені в торгово-сервісній мережі, пільговий період кредитування, cash back за вчинені операції в магазинах – всі ці інструменти дозволяють знижувати кредитне навантаження на клієнта і робити відносини клієнта і банку комфортними.

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?