Новини світу кредитування та банківських послуг.

Найнезвичайніші гроші

Раніше ми вже писали про те, що серед грошей, використовуваних коли-небудь людством, були купюри номіналом від 0 до 100 трильйонів. Але здивувати може не тільки номінал грошей, а й те, з чого вони зроблені. Про найнезвичайніші гроші світу читайте далі.
У 1918 році, після закінчення Жовтневої революції, в Якутії все ще не було грошових знаків. Якутський дослідник і просвітитель Олексій Семенов, який організував в той час Якутський товариство роздрібної торгівлі, вирішив цю проблему, випустивши так звані «винні» гроші. Ще до часів революції вина в Россі часто розливались в пляшки без етикеток, а самі етикетки покупці отримували окремо, як свідчення справжності напою. Так ось, на одному з місцевих складів Семенов знайшов величенний запас таких етикеток. І вирішив зробити з них … гроші.
З того часу етикетка від портвейну служила замість 25 рублів, від кагору – замість 10 рублів, від мадери – замість 1 рубля. Справжність знаків пересвідчувалась розписом і печаткою Семенова. Яскраві, що відрізняються один від одного, грошові знаки, добре підійшли жителям Якутії, 90% з яких були неписьменними. Розплачувались «винними» грошима до 1922 року, поки не були впроваджені якутські грошові знаки.

clip_image001

Схожа ситуація двома століттями раніше виникла і в Канаді. Так як люди люблять грати в карти не просто так, а на гроші, перші часто асоціюються у нас з другими. Але в карти не тільки грали і грають на гроші, а самі карти, свого часу були грошима. Приключилось все в 1685 році, коли до Нової Франції повинен був прийти корабель з грошима для оплати роботи військових, службовців і купців. Але гроші отримати не вдалось.
Тоді інтендант не розгубився: нарізав звичайні карти різними формами, підписав грошові номінали і завірив їх своєю печаткою. Звичайні карти стали грошима, за які можна було купити їжу, випивку і багато іншого. Така система проіснувала протягом одного року. Але даний метод не був відкинутий повністю. «Карткові» гроші були в ужитку з 1689 по 1719, коли в країні знову були проблеми з готівкою. Тільки в 1714 році в Канаді грошей-карт було в обігу на 2 мільйони ліврів.

clip_image002

Але й на цьому грошова винахідливість канадців не закінчилась. Адже під час Першої світової війни, коли метал став рідкістю, в одному з містечок – Мус-Джо – почали використовувати гроші, виготовлені з дерев’яних дощечок.

clip_image003

Імпровізувати з випуском монет у воєнний час довелось і державі Макьчжоу-го, що знаходилась на окупованій Японією території Маньчжурії. У зв’язку з тим, що в 1944-1954 роках різко скоротились запаси металу, монети номіналом 1 і 5 феней почали випускати з червоно-коричневого матеріалу, який чимсь нагадує картон.

clip_image004

У 2007 році одна з найменших країн світу, Республіка Палау, випустила дуже незвичайний срібний долар. На монеті зображена Діва Марія, а біля неї – крихітний резервуар, в якому міститься свята вода з Грота в Лурді, що у Франції.

clip_image005

Не менш цікава монета в цьому ж році була випущена і в Монголії. Особливість. Срібних 500 тугриків з портретом Кеннеді є маленька кнопочка біля плеча президента. У чому секрет? Натиснувши її, Ви почуєте легендарну фразу Кеннеді: «Я пишаюся, що я берлінець».

clip_image006

Нехай інопланетні курорти ще не побудовано, але валюту, якою можна буде розплачуватися в космосі, вже придумали. Вчені з Національного космічного центру та Університету Лестер розробили так званий Quid (від англ. Quasi Universal Intergalactic Denomination – квазі-універсальна міжгалактична деномінація). Монети, у вигляді планет Сонячної системи, зроблені зі надміцного пластика, здатного витримати великі космічні навантаження.

clip_image007

Звичайно ж, гроші – це дуже серйозно. Але, як бачимо, в екстрених ситуаціях, або ж просто з метою створити щось особливе, різні держави імпровізували з валютою, роблячи то акцент на практичності, то на оригінальності.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?