Новини світу кредитування та банківських послуг.

Найчесніші горячі лінії банків.

Ні для кого не секрет, що, рекламуючи свої кредитні продукти, банки втрачають інформацію про додаткові кредитні комісії. Чи охоче співробітники колл-центрів розкривають всю правду про кредити.
Співробітники колл-центрів всіх опитуваних нами банків чесно відповіли на запитання про додаткові комісії. А ось розрахувати щомісячний платіж або загальну суму переплати погодилися не всі. Одні вимагали номер ідентифікаційного коду та паспортні дані, інші посилалися на те, що їх система таких розрахунків не проводить.
У Дельта Банку нам протягом однієї хвилини розрахували щомісячні платіж і переплату, надали всю інформацію про процентні ставки.
У Укрсоцбанку поставили кілька уточнюючих питань, вказали на всі додаткові комісії, запропонували вибрати одну зі схем кредитування (ануїтет або класичну), а також – прорахували суму платежу і загальну переплату.

kol-center_600x462.jpg.aspx

Співробітниця Надра Банку назвала нам щомісячні комісії, але на питання «Чи є ще якісь додаткові комісії?» порадила звернутися у відділення. Також співробітниця повідомила нам, що розрахунками щомісячних платежів колл-центр не займається, і за цією інформацією слід звертатися безпосередньо у відділення.
У ПУМБі нас детально ознайомили з процентною ставкою і додатковими комісіями, але за іншими розрахунками порекомендували звернутися у відділення.
Отримати інформацію в ОТП Банку нам вдалося після деяких уточнюючих запитань від співробітника колл-центру. Але згодом той надав нам повний перелік відповідей.
У Платинум Банку вдалося дізнатися все про комісії. Крім цього співробітниця фінустанови підрахувала наш щомісячний платіж. Але загальну суму переплати ми не дізналися. Головна причина, яку вказала співробітниця, полягала в тому, що кредит можна погасити достроково, і тоді переплата буде менше.
У Альфа-Банку ми дізналися тільки про комісії. Адже для того, щоб прорахувати щомісячний платіж і загальну суму переплати, нас попросили вказати особисті персональні дані: номер паспорта і ідентифікаційний код. Інакше, як запевнила нас співробітниця банку, прорахунок здійснити не можна.
Співробітник Укрсиббанку надав нам всі запитувані дані. А ось співробітник Райффайзен Банку Аваль провів тривалий опитування, де довелося надати інформацію про дату народження, сфері діяльності, терміну проживання на останньому місці проживання та інше.
Згодом ми дізналися, що орієнтовна процентна ставка становить 47%, але остаточне рішення має винести кредитний комітет. Що ж до щомісячних платежів і загальної суми переплати, то її, як повідомив співробітник фінустанови, система не може прорахувати.

Яку інформацію про кредити надають банки?

Назва банку
Інформація про додаткові комісії
Розрахунок щомісячного платежу
Інформація про загальну суму переплати

Дельта Банк
надають
надають
надають

Укрсоцбанк
надають
надають
надають

ОТП Банк
надають
надають
надають

Укрсиббанк
надають
надають
надають

Платинум Банк
надають
надають
не надають

Надра Банк
надають
не надають
не надають

ПУМБ
надають
не надають
не надають

Альфа Банк
надають
не надають
не надають

Райффайзен Банк Аваль
надають
не надають
не надають

Як показує це опитування, українські банки стали більш відкритими до питань клієнтів, але повну інформацію отримати по телефону таки можна. Добре це чи погано?
«Співробітник контакт-центру може і повинен надати основну інформацію щодо умов кредитування (процентна ставка, щомісячна комісія, вимоги по пакету документів і т.д.). Однак, надання по телефону повної інформації про умови кредитування неефективно, оскільки зазвичай клієнт погано сприймає фінансову інформацію на слух, – стверджує Сергій Кирюхін, директор департаменту споживчого кредитування ПАТ «Кредобанк» .
Для отримання повної інформації клієнту набагато зручніше звернутися в одне з відділень банку, де менеджер ознайомить його з умовами кредитування, проведе розрахунок суми кредиту, щомісячного платежу, сформує графік погашення заборгованості і відповість на всі можливі питання клієнта. Таким чином, клієнт зможе отримати повну інформацію про умови кредитування та вичерпні відповіді на можливі запитання тільки при відвідуванні відділення ».

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?