Новини світу кредитування та банківських послуг.

Надання поручительства

Вже скільки разів твердили світу, але видно доведеться повторити ще.

– Беру кредит у банку, а там кажуть, що потрібно надання поручительства кого-небудь, ти підеш?

– Звичайно, ти ж мені друг (брат, сват, начальник, хороша людина …)

Ні за що! Прислів’я «Хочеш втратити друга, позич йому грошей» теж почасти правильна, але їй богу краще грошей зайняти, ніж надання поручительства. Проблем, якщо що, буде набагато більше. Та ще й думки постійно мучать. Сплатить – не оплатить (кредит), підставить – не підставить (тебе).

Думаю розповідати Вам, що у поручителя відповідальність за кредит точно така ж, як і у боржника не треба. Про це вже багато говорилося. І забирати гроші або майно у погашення боргу будуть не за принципом справедливості, а у кого легше забрати і є що забрати.

Краще дам кілька порад, як уникнути важкої ситуації або мінімізувати втрати.

2911. Якщо у Вас просять надання поручительства, а відмовити незручно, потрібно закосити під слушним приводом:

– Вибач, збираюся сам взяти кредит, і поручительство мені завадить;

– Вибач, але я вже у всіх чорних списках, я тобі тільки нашкодити можу;

– Вибач, втратив паспорт, немає прописки, п’ю третій тиждень і т.п.

– Вибач, мама не дозволяє.

До речі, коли я працював в безпеці одного відомого банку, до мене неодноразово, по-секрету, зверталися громадяни з проханням відмовити у видачі кредиту: – Розумієте, просять надання поручительства, мені відмовити незручно, а платити нічим буде. Я завжди йшов назустріч людям.

2. Якщо вже влізли в поручительство, але поки все йде нормально, поговоріть з позичальником з проханням перекредитуватися без поручителя або з іншим поручителем. Скажіть, що самі оформляєте кредит, але в банку умова, щоб не було жодних зобов’язань.

3. Якщо Ви поручитель, а позичальник уже не платить за кредитом, пам’ятайте, що в даній ситуації юристи і безпечники банку ( служба стягнення , колектори , судові пристави) повинні стати Вашими союзниками. Якщо вийде погасити борг засобами боржника, значить до Вас питань не буде. По-можливості допоможіть їм у цьому.

4. Якщо Ви поручитель, а позичальник не платить по кредиту, заховав усе своє майно і сховався сам, Вам терміново потрібно робити те ж саме.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?