Новини світу кредитування та банківських послуг.

На яких власних хобі можна непогано заробити

clip_image001

Існує маса прикладів з життя, коли завдяки простому захопленню люди стають успішними бізнесменами. Прибуток може приносити будь-яке хобі, якщо правильно підійти до організації процесу. Подумайте, що ви можете робити добре, дізнайтесь чи є на це попит і чи зможете ви витримати конкуренцію. Знайдіть перших клієнтів, попросіть у них рекомендації. А далі створюйте навколо себе спільноти і шукайте шляхи реалізації ваших унікальних товарів і послуг.

Любите фотографувати

Фотографії – дуже поширене захоплення сучасних людей. Для того щоб оволодіти мистецтвом фотографії та стати професійним фотохудожником необхідно, як мінімум, чимало часу. Однак якщо талант дан вам від Бога, але фотографія для вас – просто хобі, а не основний вид зайнятості, не зберігайте безцільно свої фото-шедеври на флешках і жорстких дисках. Стокові знімки можна продавати в інтернеті на відповідних сайтах. Безперечними лідерами серед фотобанків є такі сайти, як Shutterstok.com, Depositphoto.com, iStockphoto.com.

Наприклад, за даними фотобанку Shutterstock, основна частина фотографів, які розміщують свої знімки на ресурсі, заробляють 500-1000 доларів на місяць. Відзначимо, що безперечною перевагою фотобанків є те, що вони можуть приносити власнику картинки пасивний дохід, в тому випадку, якщо він припинив відправляти нові знімки на продаж.

clip_image003

Отримувати гроші за шопінг?

Для багатьох жінок це мрія, але якщо розібратись, то – цілком реальна можливість заробити. У вас хороший смак, ви знаєте все про останні модні тенденції, з радістю готові ходити з магазина в магазин цілий день і головне – у вас багато вільного часу? Сміливо можете спробувати себе в ролі шопінг-консультанта, іміджмейкера. Послуги персонального шоппера оплачуються, як правило, почасово, помістити оголошення про послуги можна на популярних сайтах на зразок Olx.ua, Rabota.ua або на власній сторінці в соціальній мережі.

Любителі походити по ресторанам можуть стати таємними покупцями. Здійснюючи візит в ресторан, спеціально навчена людина в ролі звичайного клієнта оцінює якість обслуговування в закладі. Зібрану інформацію компанії використовують для поліпшення роботи персоналу, а за смачний обід вам ще й заплатять. Знайти роботу таємного покупця можна на спеціалізованих сайтах.

clip_image005

Ведете інтернет-блог

Отримувати пасивний дохід також можна через інтернет-блог, сайт і сторінку в соціальній мережі. Це можуть бути вузько тематичний ресурс, або загально пізнавальний блог, відео-уроки або гумористичний портал. Найпопулярніші платформи для блогів: Livejournal.com, Blogspot.com, Twitter.com. Відомо, що більшість блогів спочатку створюються для отримання заробітку. Однак якщо ви завели інтернет-щоденник зовсім не для цього, але він вже збирає більш 500 – 1000 читачів щодня, не варто упускати можливість. Рекламодавці можуть самі знайти вас, або ви можете запропонувати їм свої послуги.

На сторінці вашого блогу чи сайту можна розміщувати банери і контекстну рекламу. Однак не зловживайте, адже від надлишку рекламної інформації читач може піти від вас. Є ще один перевірений варіант – продаж посилань. Ваше завдання не просто розмістити лінк, але і порекомендувати його читачеві, при цьому також не рекомендується засмічувати свою сторінку чужими посиланнями. Отримувати дохід можна також і на чужих блогах – сторінках знаменитостей, бізнесменів, політиків, у яких немає зайвого часу особисто займатись контент-наповненням. clip_image007

Архітектурне макетування

Незвичайним захопленням, яке може принести непоганий заробіток є архітектурне макетування. Як правило, макетним моделюванням займаються спеціалізовані студії. Однак є й маса умільців-аматорів, які здатні створювати не менш якісні моделі і без спеціальної освіти. Якщо в числі ваших захоплень є таке заняття, можливо пора задуматись про вигоду свого хобі. «Просувати» свої вироби можна на сайтах, в соцмережах і на виставках. Такі макети, як правило, користуються попитом серед будівельних компаній.

Накопичивши колекцію власних архітектурних моделей, майстрам-одиначкам нерідко вдається вийти на ринок, створити цілу макетну майстерню. Залежно від складності та розміру макета ціни виробів коливаються від кількох сотень гривень до кількох сотень доларів.

clip_image009

Hand-made як бізнес

Рукотворні вироби, будь то одяг, аксесуари, предмети інтер’єру, завжди популярні і цінуються більше ніж продукти масового виробництва. Адже на виготовлення ручної роботи йде більше часу і старань майстра. Крім того, у фантазії і творчості немає меж, тому hand-made – це вибір тих, хто завжди прагне виділятись і володіти ексклюзивом. Якщо ви захоплюєтесь ручною роботою, створюєте щось незвичайне, то звичайно ж немає гарантій, що ви заробите на своєму хобі мільйони, але все ж не варто упускати можливість спробувати. Оцініть конкуренцію на ринку і ризикніть потрапити в це течія.

Продавати свої вироби можна на власних сайтах, в соціальних мережах, а також використовувати існуючі платформи. Наприклад, всесвітньої популярністю користується сервіс Etsy.com, що дозволяє створити інтернет-магазин своїх унікальних виробів. "Плюс" ресурсу полягає в тому, що у нього дійсно велика аудиторія. В Україні є аналоги Etsy, наприклад Dressup.ua, Mash.ua.

clip_image011

Не дарма кажуть, що займатись треба тим, що приносить не тільки дохід, а й задоволення. Саме тому для багатьох людей хобі часто перетворюються на основну діяльність.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?