Новини світу кредитування та банківських послуг.

На яких умовах банки кредитують під заставу депозитів

Ще якихось 5 років тому даний продукт багатьом був дивиною. Клієнти банків не розуміли, навіщо брати кредит, якщо є гроші на депозиті. Сьогодні ринкова частка кредитів під заставу депозиту в Україні все ще невисока (приблизно 5-10%). Але з кожним роком ця цифра стає все більше.

Кому цікаво

Кредит під заставу депозитів – це, по суті, звичайний кредит. Різниця лише в тому, що в заставу приймається не нерухомість або обладнання, а bigправа на депозит. Дану форму фінансування використовують у різних випадках, починаючи від поповнення оборотного капіталу до цільового інвестування у різноманітні проекти.

До цієї опції підприємства звертаються в декількох випадках. Найчастіше, коли термін депозиту підприємця закінчується тільки через кілька місяців, а гроші потрібні тут і зараз. У такому випадку вигідніше взяти кредит під заставу депозиту, ніж достроково розривати договір вкладу. Або ж, коли підприємству необхідно поповнити свої оборотні кошти і при цьому не втратити депозит. Даний вид кредитування в таких ситуаціях ідеальний.

«Також цей вид фінансування використовується власниками бізнесу, що мають накопичення в банку, для підтримки бізнесу» – додає в.о. заст. начальника відділу кредитування підприємств промисловості і сфери послуг кредитного департаменту АБ «Південний» Марина Касатова.

Умови

На сьогоднішній день кредит під заставу майнових прав по депозиту пропонує більшість банків України на вельми лояльних умовах. Кредити під заставу депозиту мають простий набір умов – процентна маржа, співвідношення суми кредиту до суми депозиту і термін. Значення цих умов можуть відрізнятися в залежності від валюти .

«Лояльність умов фінансування під заставу депозиту пов’язана в основному з простотою оформлення і низьким ризиком» – пояснює начальник управління кредитування УкрСиббанку Олексій Тихонов.

Як правило, відсоткова ставка по кредиту буде нижче ринкової. Фактично, вартість кредиту дорівнює різниці між ставкою за кредитом і депозитом. Максимальна сума кредиту обмежена тільки розміром депозиту. Дане фінансування надається у всіх валютах.

Сьогодні банки готові надати кредит на суму від 75 – 100% від розміру депозиту, якщо кредит і депозит в одній валюті. І від 70 – 90% від депозиту, якщо валюти різні. Маржа також може залежати від обраної валюти. Для одновалютних продуктів вона становить близько 3-4%, для бівалютних може досягати 10-15%.

«Вигідніше кредит брати в одній валюті з депозитом, в такому випадки різниця процентних ставок між кредитом і депозитом в середньому становить від 1 до 3%», – відзначає молодший віце-президент з питань розвитку та контролю корпоративного бізнесу CityCommerceBank Євгеній Преображенський.

Термін кредитування встановлюється виходячи з терміну дії депозитного договору. Термін депозиту повинен перевищувати термін кредиту мінімум на кілька днів (від 1 до 35 днів, залежно від банку).

Переваги

«Цей продукт користується попитом у клієнтів завдяки цілому ряду переваг: спрощено процедуру оформлення кредиту, мінімальний пакет документів, короткий період розгляду заявки», – зазначає директор департаменту боргового фінансування ПАТ « Промінвестбанк »Ірина Шалигіна.

Однією з переваг «депозитного» кредитування є мінімум формальностей при оформленні позики. Даним продуктом можуть скористатися всі підприємці, які ведуть будь-який вид бізнесу, що функціонує в рамках чинного законодавства України. Але, незважаючи на такі лояльні умови, жоден банк не зацікавлений у стягненні заборгованості за рахунок депозиту, навіть при тому, що зробити це досить просто. Тому фінансовий стан позичальника також аналізується. Основними вимогами до позичальників є відсутність заведеної справи про банкрутство, відсутність податкової застави на дату укладення договорів і відсутність арешту поточного або депозитного рахунку.

«При прийнятті рішення про кредитування, кожен банк обов’язково перевіряє відсутність прострочених податкових зобов’язань, відсутність прострочених кредитних зобов’язань за іншими позиками та відсутність в недалекому минулому (2-3 роки) фактів примусових стягнень заборгованості. Решта «звичні» вимоги до позичальників, як правило, не застосовуються, хоча це залежить від політики банку », – розповідає начальник відділу технології та створення продуктів МСБ« Банку Національний кредит »Станіслав Рапач.

Кредитування під заставу депозиту вважається найменш ризиковим продуктом. Тому до позичальників за таким кредитом нижчі вимоги, ніж наприклад до позичальників овердрафтів. Також важливою перевагою кредитування є фіксована процентна ставка по кредиту. Важливим нюансом є те, що кредит під заставу депозиту передбачає, що клієнт-заставодавець не втрачає процентний дохід по депозиту, (на відміну від випадків поповнення оборотних коштів шляхом розірвання депозитного договору). «Крім того, передбачається можливість погашення кредиту за індивідуальним графіком, у т.ч. одним платежем наприкінці терміну кредитування, не враховується термін фактичного ведення господарської діяльності клієнтом », – розповідає начальник управління малого бізнесу ВТБ Банку Ігор Кусковский.

Майбутнє

Кредитування під заставу депозитів буде ставати все більш популярним. Зростання популярності даного фінансування обумовлений насамперед тим, що все більше клієнтів починають розуміти його суть і філософію. Зрозуміло, кредит під депозит ніколи не замінить повноцінного банківського фінансування, і з цієї точки зору його потенціал суворо обмежений. Але, тим не менш, надалі продукт буде розвиватися, доповнюватися опціями і, в той же час, спрощуватися.

«У багатьох випадках, клієнти, в основному фінансові директори або скарбники компаній, самі приходять до бажання використовувати такі кредити. Тим не менше, можу констатувати, що в умовах економії юрособи шукають різні інструменти для підвищення ефективності свого бізнесу і все частіше вдаються до даної послуги, хоча це – не масовий продукт », – каже начальник відділу розвитку продуктів юридичних осіб департамент розвитку бізнесу« Ідея Банк »Сергій Хуснутдінов.

Що пропонують сьогодні банки

Назва банку

% Ставка

Сума

Термін

Комісія

Акордбанк

2,5% між ставками по депозиту і кредиту – моновалютний

від 90% до 100% суми депозиту

на 2 дні менше дати закінчення депозиту

1000 грн – разова комісія за надання кредиту

Банк «Національний кредит»

3-4% між ставками по депозиту і кредиту – моновалютний;

10-15% між ставками по депозиту і кредиту – бівалютного

100% від суми депозиту – моновалютний

80-90% від розміру депозиту – бівалютного;

до 1 року

Банк «Південний»

1,0 – 1,5% між ставками по депозиту і кредиту – моновалютний;

2,5 – 3,0% між ставками по депозиту і кредиту – бівалютного

сума депозиту повинна покривати суму кредиту та відсотків за 3 місяці – моновалютний

75% від розміру депозиту – бівалютного

на 1 день менше дати закінчення депозиту

– За розгляд заявки до 900 грн (залежно від суми кредиту);

– Розрахункове обслуговування – 0,2% від суми видачі

ВТБ

від 19,92% – моновалютний

від 12,5-13,0% – бівалютного

до 98% суми депозиту

на 5 днів менше терміну депозиту

0,5% за видачу кредиту

CityCommerce Bank

різниця процентних ставок між кредитом і депозиту від 1 до 3%

90-95% від розміщеної суми на депозит – моновалютний;

не більше 70 – 80% від суми депозиту – бівалютного

на 5 днів менше терміну депозиту

Укрсиббанк

вище на 2-4% процентної ставки за депозитом

до 95% від суми депозиту

на 35 днів менше терміну депозиту

1500 UAH / 150 USD / 130 EUR (в залежності від валюти кредиту)

Глобус Банк

вище на 2% процентної ставки по депозиту – моновалютний;

індивідуально – бівалютного

до 95% від суми депозиту – моновалютний;

до 90% – від суми депозиту – бівалютного

на 5 днів менше терміну депозиту

0,5% від суми кредиту (ліміту кредитної лінії) одноразово.

Дельта Банк

вище на 3% процентної ставки по депозиту – моновалютний;

15% між ставками по депозиту і кредиту – бівалютного

до 90% – від суми депозиту

на 45 днів менше терміну депозиту

Дані: прес-служби і сайти банків

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?