Новини світу кредитування та банківських послуг.

На селі вигідні кредити?

Фінустанови відзначили, що згодні підтримувати аграріїв недорогими кредитами. Якщо на сільгоспринку вдасться навести порядок з імпортом техніки та експортом зерна, то цілком ймовірно, що Україна поверне собі колишню славу «зернової держави».

Ще пару років тому банки неохоче дивилися на аграрний сектор країни, та якщо кредити й видавалися, то більшість з них переходили в розряд «проблемних». Проте на сьогоднішній день ця тенденція втрачається, і фінустанови з надією дивляться на сільгоспринок.

Кредитування в цьому секторі стало нести менші ризики, завдяки підтримці Уряду і Нацбанку. Тільки один з банків за минулий рік видав кредитів аграріям на 1.6 млрд. гривень.

Головне питання, що цікавить селян – це вартість кредиту на посівну. Фінустанови обіцяють, що зростання вартості кредитів не буде. Позики на придбання посівного матеріалу і ПММ видаються в рамках державної програми підтримки підприємств агропромислового комплексу, умови цих кредитів пом’якшені. Завдяки цим програмам в 2000 році вдалося підняти буквально з колін вітчизняне сільгоспвиробництво.

Держава повертає банкам частину вартості кредиту, що перевищує облікову ставку НБУ. Механізм видачі таких кредитів налагоджений і проблем при оформленні позики у аграріїв не виникає.

Щоб віддавати запозичені кошти, сільгосп підприємствам потрібні гроші не тільки на посівний матеріал і на пальне, а й на нову техніку.

Купівля сучасної агротехніки дозволяє скоротити витрати на 30 %, та підвищити ефективність роботи на 50-60 %, порівняно з технікою радянського періоду. Тому банки йдуть на кредитування сільгосп техніки, тільки в минулому році позики на покупку техніки видавалися за 10-11% річних, це навіть вигідніше звичайних програм кредитування. Як відзначають експерти, придбати сільськогосподарський трактор на сьогоднішній день простіше ніж, купити в кредит телевізор або простий автомобіль.

Незважаючи на те, що на світовому ринку кредитування намітився криза, Нацбанк утримує ставки на колишньому рівні.

Також банки зіткнулися з ще однією проблемою, під час політичної плутанини, в країну ввезли велику кількість «сірої» техніки, і кредит на придбання такої техніки банки не видають, з-за сумнівного походження.

Прогнози на цей сезон досить оптимістичні, проблем з експортом зерна бути не повинно, і у селян буде можливість повертати кредит банкам. Не ефективна політика у сфері сільського господарства призвела до того, що в «засіках батьківщини» залишилося лежати величезна кількість зернових і кукурудзи. Якщо б це звернули в грошові кошти, то не було б занепаду в аграрній частині бізнесу. Тепер прийняті нові програми Уряду, і це повинно стабілізувати ситуацію.

Банки видають кредити не тільки великим учасникам аграрного бізнесу, не забувають вони і про дрібних власників, фермерів, підприємців. Спеціально для них видається кредит «Агроекспрес», отримати його можна протягом декількох годин, термін кредиту до двох років, максимальна сума кредиту до 6 тисяч доларів. У цьому кредиті банки враховують всі складності, що виникають у дрібних аграріїв, і «приватникам» вигідно звертатися в банки за кредитом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?