Новини світу кредитування та банківських послуг.

На що треба звернути увагу перед тим, як застрахувати кредит?

«Потенційні позичальники банків, захоплені бажанням сісти за кермо нового авто, переїхати в своє житло, або розширити виробництво, рідко планують« загальна витрата »по кредиту. І розраховують свої витрати, як щомісячний платіж з відсотками банку. Однак додаткові витрати складають досить вагому частину і їх розмір обов’язково потрібно враховувати, що, на жаль, роблять не всі.

В Україні існують компанії, що спеціалізуються на банківському страхуванні, так звані страхові посередники. Фахівці таких компаній обслуговують банки по страхуванню від моменту видачі кредиту і до виплати страхового відшкодування. Тому слід окрему увагу звернути на витрати потенційних позичальників, які супроводжують кредитну угоду, їх приблизний розмір, а також періодичність.

Позичальнику послуги нотаріуса обійдуться в 1% від загальної суми кредиту.

Отже, які додаткові витрати супроводжують кредит . Крім відсотків за кредитом банк знімає комісію за видачу та обслуговування кредиту – витрати на утримання персоналу банку, документообіг та інше. Вона буває одноразової (до 3%) та щомісячної (від 0,01 до 0,05%). З досвіду роботи відзначу, що одноразова в підсумку буде менше, ніж сума всіх щомісячних комісій за весь період кредитування. Як приклад – якщо сума bigпозики дорівнює 100 тис грн., Додатково потрібно заплатити ще 3 тис грн. До речі бувають договору, в яких присутні обидва види комісії. Дуже часто при низькою процентною ставкою з кредиту, в договорі буде два види комісій, за рахунок яких компенсується сама низька ставка.

У випадках, коли в заставу передається майно, обов’язковим буде проведення оцінки майна у сертифікованого спеціаліста.Чаще всього вартість оцінки 1% від вартості самого майна. Оцінка, як правило, проводиться одноразово. Також потрібно буде сплатити послуги нотаріуса, який буде супроводжувати угоду – ще 1% від суми самого кредиту.

Найбільшим за величиною витрат буде страхування. Ці витрати захищають ризики банку, а саме нездатність позичальника повернути кредит. Якщо майно, авто, обладнання постраждає внаслідок непередбачених обставин, клієнт не зможе своєчасно і в повному обсязі повернути гроші банку, крім того у нього виникнуть витрати з відновлення самого об’єкта застави.

За наявності страхового поліса, банк отримає відшкодування від страхової компанії в рахунок погашення кредиту, а клієнт позбудеться долга.Страхованіе проводиться щороку під час усієї дії договору кредиту. Вартість страхування авто – 5% -7% на рік, квартири – 0,3% -0,35%, виробничого обладнання – 0,15% -0,5% від вартості самого авто та / або майна. Страхування життя і здоров’я 0,3% -0,35% від суми заборгованості банку.

Страхування авто – 5% -7% на рік;
квартири – 0,3% -0,35%; виробничого обладнання – 0,15% -0,5% життя і здоров’я – 0,3% -0,35%.

Враховуючи той факт, що це найбільший додаткову витрату, а страхування дуже складна область, яка вимагає правильно складених документів і грамотно підібраних умов більшість банків намагаються узгодити текст договору, максимально захистивши свої ризики і ризики позичальника. Для цього в банку працює штат юристів. Але за договір, все ж, платите ви, тому перш ніж підписати договір страхування, його потрібно прочитати. Рекомендуємо звернути увагу на такі моменти в договорі:

1. ризики – що саме застраховано у вашому договорі;
2. франшиза – уважно подивіться суму – це та сума, яку страхова компанія вам не виплачуватиме;
3. Перелік документів для виплати – деякі потрібно отримати в день страхової події;
4. виключення із страхових випадків – постарайтеся не потрапити в цей список ».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?