Новини світу кредитування та банківських послуг.

Мультивалютні депозити: вигідно чи ні?

Останнім часом в Україні активно обговорюється тема хиткості курсу гривні. З одного боку, світові банки та фінансові компанії лякають своїми зловісними прогнозами про падіння нацвалюти. З іншого – українська влада і більшість експертів закликають не панікувати і пророкують стабільність курсу гривні.
Тим часом, рекламні оголошення банків рясніють пропозиціями оформити вигідний в такій ситуації мультивалютний депозит, який нібито повинен застрахувати громадян від ризиків і компенсувати втрати у випадку зниження курсу валюти.
Зокрема, українцям надається можливість зберігати свої накопичені гроші одночасно в декількох валютах. Так, якщо вкладник хоче покласти на депозит 10 тисяч гривень, він може розподілити їх у валютах на свій розсуд, наприклад, 50% з них зберігати в доларах, 40% – в євро і 10% – у гривні.

astra_depozit_88x88_multi.jpg.aspx

При цьому, якщо клієнт упевнений, що найближчим часом курс долара виросте по відношенню до нацвалюти, то він може перевести всю суму з гривневого рахунку на доларовий і таким чином отримати не тільки покладені йому відсотки, але ще й заробити на зростанні курсу долара.
Як бачимо, головною перевагою таких вкладів виступає можлива конвертація з однієї валюти в іншу без втрати відсотків і оплати комісії. Тобто, клієнт може втратити тільки на курсовій різниці. У той же час, недоліком для українця, охочого отримати дохід від своїх банкнот, може бути сама процентна ставка за вкладом, яка часто нижче звичайного строкового депозиту. Крім того, вибираючи такий спосіб підзаробити на накопичення, слід бути фінансово підкованим і добре розбиратися в економічній ситуації в країні.
На сьогодні багато українських банків мають у своїй лінійці продуктів «Мультивалютний» депозит. При цьому більшість фінансових установ пропонує відкрити вклади в трьох валютах: доларах, євро та гривнях. Втім, для завзятих гравців валютного ринку існують пропозиції і «яскравішою», коли пропонується відкрити депозит навіть в 7 валютах.
Процентні ставки по кожній з валют різні і нараховуються окремо, а при перекладі, наприклад, гривневого вкладу в доларовий, нарахування відсотків здійснюється відразу за однією ставкою, а потім – по іншій, залежно від терміну зберігання вкладу у тій чи іншій валюті. Конвертація відбувається у відділенні банку за заявою клієнта. Тривалість цієї операції не перевищує звичайну тривалість покупки або продажу валюти в касі банку – кілька хвилин.
Такі умови діють майже у всіх банках, що мають в лінійці продуктів мультивалютні депозити, наприклад, в Marfin Bank , Citycommercebank , Національний кредит та ін Тим часом, в Кредит Дніпро повідомили, що у них є можливість переведення вкладів за допомогою онлайн-банкінгу.
При цьому змінити валюту депозиту можна в будь-який час і без дострокового розірвання вкладу. Дана операція безкоштовна і вдаватися до неї можна необмежену кількість разів.
Варто відзначити, що незважаючи на свою привабливість, мультивалютні вклади поки не користуються популярністю серед населення. «Такими вкладами українці цікавляться дуже рідко», – заявили в центральному відділенні Південкомбанк а .
За словами експертів, мультивалютні депозити найчастіше вибирають люди з середнім і вище середнього достатком, які добре розбираються в тонкощах економіки.

«Такий вид вкладу досить екзотичний для пересічного вкладника, який, як правило, вибирає або одну валюту вкладу, в якій заощадити свої кошти, або кілька внесків у різних валютах. Мультивалютні вклади цікаві, насамперед, людям із середнім і вище середнього достатком, які розбираються в таких тонкощах, як курсові коливання і заздалегідь планують, коли і яку валюту купити або продати », – заявив  головний економіст відділу технології та розвитку продуктів роздрібного бізнесу «Банку Національний Кредит».
За його словами, такі депозити користуються істотним попитом в періоди валютної нестабільності, а зараз значних коливань курсів майже не спостерігається.
«Крім того, не на користь таких вкладів виступає процентна ставка – як правило, вона нижче на 2-3 пункти від аналогічної ставки за моновалютний вкладом», – додав експерт.

Огляд мультивалютних вкладів

Банк / Вклад
Нарахування відсотків
Валюта
Мінімальна
сума вкладу
Прибутковість (дол.),%
Прибутковість (євро),%

3 міс.
6 міс.
12 міс.
3 міс.
6 міс.
12 міс.

Marfin Bank /
Вклад з можливістю конвертації
щомісячно
Долар, євро
500 дол, 500 євро
6
6,5
7
4,5
5,5
5

Південкомбанк /
Мультивалютний
щомісячно
Долар, євро, англійський фунт стерлінгів, швейцарський франк
50 тис. євро, 50 тис. доларів, 50 тис. англійських фунт стерлінгів, 50 тис. швейцарських франків
6
7,5
9
4
6
6,5

Кредит Дніпро /
Велика вісімка
в кінці терміну
Гривня, євро, долар США, англійський фунт стерлінгів, швейцарський франк, рубль, платина, золото
Еквівалент 8 тис. грн.
4,05
5,35
6,75
3,05
4,35
5,75

Укрінбанк /
Мультивалютний
щомісячно
Гривня, євро, долар
Еквівалент 10 тис.грн.
7
6

Citycommercebank
/ Ваш мультивалютний
щомісячно
Гривня, євро, долар, англійський фунт стерлінгів, швейцарський франк
100 грн., 100 дол, 100 євро, 500 фунтів стерлінгів, 500 швейцарських франків
Залежно від суми вкладу:
6,2-6,5
7,5-7,8
8,6-9,1
6,5-6,8
8,7-9
9,2-9,5

Національний кредит /
Мультивалютний
щомісячно
Гривня, євро, долар, англійський фунт стерлінгів, швейцарський франк
1тис. грн, 200 доларів, 200 євро, 200 англійський фунт стерлінгів, 200 швейцарських франків
8
7

Астра Банк /
Мультивалютний
в кінці терміну
Гривня, євро, долар
1 тис. грн., 100 дол, 100 євро
6,5
7
8
4,5
5
6

У той же час, на сьогодні варіантів мультивалютних вкладів вистачає і кожен повинен сам вибрати продукт залежно від можливостей і пріоритетів. Слід не забувати про ризики і враховувати наявність комісії при конвертації валют.
Крім того, потрібно пам’ятати, що вкладникам, які просто хочуть вберегти свої гроші від курсових ризиків, а не заробити на них, банкіри радять відкривати декілька депозитів у різних валютах.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?