Новини світу кредитування та банківських послуг.

Мудрі шахраї в ролі продавців і офіціантів

Яскравим проявом порушення інформаційної безпеки в усьому світі виступає поняття кіберзлочинності. Цей термін з’явився в 50-х роках ХХ століття. Він означає порушення чужих прав та інтересів щодо автоматизованих систем обробки даних. До основних комп’ютерним злочинів вчені відносять липові Інтернет-аукціони, вірусну рекламу, підроблені сайти благодійних фондів, крадіжку персональної інформації через фальшиві анкетування, шіфінг, фальшиві рахунки з Інтернет-магазинів і, звичайно ж, процвітаюче шахрайство з пластиковими картками.

Останнє росте не по днях, а по годинах. Тому кожен власник такого своєрідного документа з пластиковим покриттям повинен усвідомлювати: сучасний світ наповнений людьми, які часто проводять махінації, що базують на цьому грунті. Для здійснення своїх жахливих цілей шахраї використовують найпотужніші комп’ютерні технології та ресурси. Враховуючи те, що в Україні відсутній спеціальний закон про Інтернет, який міг би регулювати діяльність цього засобу масової комунікації, зловити за руку таких «мудреців» непросто.

Увага! Операція «перехоплення пін-коду»! Серед численних видів шахрайства одним з найвідоміших вважають скімінг. Він грунтується на тому, що шахраї копіюють магнітну смужку кредитки. Саме на ній міститься вся необхідна інформація.

Перехоплення пін-коду в момент, коли власник картки набирає його на банкоматі, – не менш ефективний спосіб обвести людини навколо пальця. Найчастіше такий задум здійснюють за допомогою цифрової відеокамери, яку можна прикріпити недалеко від «клави». Для цього горе-mosheiniki-300x225шахраї вигадують спеціальні накладки на клавіатуру банкоматів. Зазвичай їх складно відрізнити від справжніх. Знімаючи з них інформацію, фахівці високого профілю на раз-два можуть встановити пін-коди картки.

Для того, щоб позбутися від персональних даних, буде достатньо віддати пластикову картку продавцеві супермаркету або обслуговуючому персоналу ресторанів, які надають послуги (мається на увазі оплата за смачний сніданок або вечерю). У такому випадку потрібну суму з карти списують два рази. У першому випадку чек підписує її власник. А от у другому – досвідчений «мудрець» – порушник інформаційної безпеки.

Де процвітає шахрайство?

Відомо, що в наш час такий вид шахрайства процвітає в Кубі, Афганістані, Мексиці і в Україні. Не слід забувати, що якщо на кредитці встановлено спеціальний cvv-код (насамперед експерти мають на увазі VISA Classic, Gold і MasterCard), шахрай з легкістю може обчислити персональний номер картки.

А якщо ви віддасте кредитку разом з чеком, ця процедура стане куди більш ефективніше . Існує багато неприємних інцидентів, коли люди поверталися з пишних вечірок, а наступного дня фінансова установа надсилало їм повідомлення про списування всіх грошових коштів та їх рахунків. Попередити подібні неприємні ситуації може тільки налагоджена робота служби безпеки самого банку і, звичайно ж, пильність власників кредиток. На жаль, вона дуже часто засинає непробудним сном.

Під час спілкування з «нетом»

Небезпека може виникнути і під час комунікації власника кредитки з світовою павутиною. Якщо бути точніше, цей спосіб шахрайства називається «фішингом» (у перекладі з англійської мови – ловля риби). Він базується на тому, що фахівці-якими шляхами черпають інформацію про картку. Зокрема, розсекречують її пін-код. Спочатку користувачі Інтернету отримують електронні повідомлення. У них шахраї закликають їх відвідати сайт так званого банку-емітатор з метою оновлення персональних даних. Ясна річ, він належить профі-шахраям.

Більше того, в Інтернеті можна знайти безліч сайтів, де користувачам світовій мережі пропонують купити у них певні товари. У період плати за них вся корисна інформація про кредитці може стати доступною злочинцям.

Махінації – електронною поштою

Експерти настійно рекомендують цуратися фінансові структури, які під час випуску пластикових карток не видають її на руки, а скидають на електронну пошту власника. У такому випадку з доброї волі шахраїв карти так і не доходять до споживача.

Спроби стягнути гроші з людини, яка втратила кредитку, теж є одним з відомих способів комп’ютерної злочинності.

Для того, щоб захистити себе від її фахівців, потрібно враховувати наступні рекомендації:

– Не можна залишати кредитку без нагляду;

– Розголошувати пін-код навіть найближчим людям заборонено;

– Не залишайте кредитку у продавця, який під прикриттям оплати за послуги видаляється з приміщення;

– Не записуйте пін-код там, де його може виявити очей стороннього;

– Один раз на місяць експерти рекомендують перевіряти рух грошових коштів на карті;

– Про зникнення карти негайно потрібно розповісти у відділенні банку, де її зможуть заблокувати;

– Навіть співробітники банку не має права вимагати від власника кредитки пін-код;

– Якщо чек виписали з помилкою, анулюйте його якнайшвидше;

– А якщо ви зібралися оплатити покупку через «ні», пластикою карткою користуватися не варто;

– При найменших підозрах, які не дають вам спокою, звертайтеся до співробітників банку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?