Новини світу кредитування та банківських послуг.

Можливість перекредитування автомобіля.

Розширення числа учасників кредитного ринку призводить до того, що поліпшуються умови кредитів, позики стають дешевшими. А вам доводиться виплачувати старий кредит дорожче на 2-3 відсотки від нових умов. В такому випадку краще всього скористатися послугою рефінансування. Хоч на вітчизняному ринку перекредитування не набуло особливої популярності, вихід із ситуації завжди можна знайти. Якщо в інших країнах рефінансування автокредитів річ буденна, то з українськими фінустановами доведеться домовлятися в індивідуальному порядку.

Якщо кредитна історія позичальника добра і не було прострочень по платежах, то він може звертатися в банк з письмовою заявою з проханням переоформити кредит. Фінустанова в цьому випадку запросить всі кредитні дані, яка сума заборгованості за кредитом і як проводилися платежі.

Як відомо, попит народжує пропозицію, тому у вітчизняних банках не поспішають розробляти такі програми. На нашому ринку є деякі особливості: термін кредитування не дуже великий (1-3роки) і за цей час, як правило, ставки не встигають суттєво знизитися. Хоча, якщо порахувати по грошовим витратам, різниця відчувається вже при зменшенні ставки на 0, 5 відсотка. Чим більше сума кредиту, тим вигідніше його перекредитувати.

Витрати на послуги перекредитування приблизно дорівнюють сумі оформлення нової позики, тому істотно знизити витрату не вдасться, якщо сума щомісячних платежів невелика і термін кредиту менше ніж п’ять років.

Ось і виходить, що попиту на послугу рефінансування кредитів немає, тому що за 3-5 років, основна маса позичальників встигає погасити кредит. Тим, хто взяв позику рік – півтора тому, це не вигідно робити з економічних міркувань. Тому що при оформленні перекредитування, потрібно заплатити 1 відсоток за видачу кредиту, 300-400 гривень викласти за оцінку автомобіля в нинішньому стані, плюс ще витрати на страхування цивільної відповідальності (від 350 грн.) і КАСКО (4-5% від вартості застави).
Якщо порахувати в середньому, то більше двох третин зекономлених коштів піде на оформлення нового кредиту. Наприклад, якщо сума заборгованості за кредитом менше 20 тис. доларів і термін виплати менше двох років, при зменшенні ставки на 4 відсотки, позичальникові вдасться заощадити близько 200 доларів. Тобто при невеликому терміні кредиту і невелику суму виплати не варто йти на рефінансування кредиту, чи варто все зважити і прорахувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?