Новини світу кредитування та банківських послуг.

Мова тіла: 8 правил для ділових зустрічей

Ділові переговори – це не просто мистецтво правильно сформульованих пропозицій або презентація хорошої ідеї. Окремою наукою і важливим тактичним інструментом для успішних переговорів є також мова вашого тіла. Не забувайте про те, як ви повинні вести себе, щоб досягти успіху.

Наслідуйте партнеру

Ваші рухи тіла, поведінка, інтонації і швидкість мови не повинні дисгармоніювати з тим, як веде себе ваш партнер. Якщо наприкінці зустрічі він сам почав наслідувати вас у певних аспектах, то це означає, що розуміння між вами досягнуто.

Кивайте головою

Цей тактичний хід значиться в числі улюблених у президента США Барака Обами. Навіть у ході палкої дискусії з опонентом, який нещадно критикує його, Обама киває головою і підтримує з ним візуальний контакт. Це допомагає зняти напругу навіть у запеклих суперечках.

Чи не совайтеся руками

bigРуки можуть видати ваше нервове напруження. Уважно стежте за тим, щоб ваші руки не почали хаотично соватися, і не стискайте їх міцно. Висловлюючи свою точку зору, вам краще м’яко схрестити руки на рівні нижче грудей.

Слідкуйте за вашими ногами

Звичайно, рухи рук і емоції особи більш помітні, але знехтувати контролем за вашими ногами ви не можете. Міцно тримайте свої ноги на землі, щоб посилити враження впевненої в собі людини. Уникайте різких рухів і ерзанья.

Не забувайте посміхатися

Посмішка ламає бар’єри в комунікаціях і створює враження впевненої в собі людини. Вона ніколи не буде зайвою в діловій розмові. Однак пам’ятайте, що «синтетична» посмішка навпроти все може зіпсувати. Щоб уникнути цього, спробуйте посміхнутися ще «за 2 квартали» до зустрічі і внутрішньо відчути радість.

Утримуйте візуальний контакт

Ніщо інше не може настільки сильно нашкодити переговорам, як відсутність візуального контакту з партнером або його уривчастість. Не дарма ж очі називають «дзеркалом душі». Якщо ви не утримуєте зоровий контакт зі співрозмовником, ви посієте в ній неспокій і покажетеся йому невпевненим у своїх доказах чи ідеях.

Будьте терплячими

Коли ви перебуваєте на переговорах, найкраще представляти себе сидячим біля своєї бабусі. Ви повинні бути чуйним до її манері говорити м’яко і повільно. У вас також повинно вистачати терпіння, щоб пояснити, здавалося б, зрозумілі всім речі. Наприклад, що таке Facebook, або як користуватися мобільним телефоном.

Розслабтеся

Напружений тіло викликає відчуття невпевненості чи агресивності. Тому розслабтеся! Злегка нахиліться до співрозмовника і займіть відкриту позицію, що розташовує до переговорів. Не потрібно постійно доторкатися до свого обличчя або постукувати долонею по ногах. Спокій і впевненість – запорука вашого успіху.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?