Новини світу кредитування та банківських послуг.

Мотоцикл у кредит, мрія стає реальністю.

Учасники національного ринку кредитування прагнуть поповнити свої портфелі позиками на авто, але поряд з цим багато банків почали впроваджувати кредитування на купівлю мотоциклів і водного транспорту.
На сьогоднішній день багато відомих людей і політики є власниками яхт, і число їх зростає з кожним днем. Незабаром і пересічні громадяни країни зможуть придбати особистий водний і мототранспорт.

Кількість пропозицій від банків на видачу кредиту на купівлю мотоцикла збільшується з кожним днем. Однак особливої популярності серед населення такі види позик ще не отримали. Багато банки видають кредити на купівлю мотоциклів за стандартною схемою автокредиту, початковий внесок 20 відсотків від вартості транспортного засобу, термін виплати – три роки. Процентна ставка на цей вид позики до 20 відсотків у національній валюті та 15 відсотків у іноземній валюті. Максимальна сума кредиту обмежена – 100 тисяч гривень. Комісія, що стягується банком за оформлення кредиту, 2, 5 відсотка, що купується транспортний засіб стає заставою.

Деякі кредитні установи видають кредит строком до чотирьох років, і максимальна сума збільшена до 30 тисяч доларів. Розмір початкового внеску залежить від країни виробника мотоцикла. На японські, малазійські, американські і європейські мотоцикли сума внеску 20 відсотків від вартості, а на китайські та вітчизняні до 40 відсотків. Одноразова комісія стягується банком при цьому дорівнює 1 відсотку.

Деякі банки не йдуть на довгострокове кредитування та пропонують позику на купівлю мотоцикла максимум на один рік, з можливістю дострокового погашення позики. При цьому обов’язковий внесок 30 відсотків, а річна ставка 11, 68% в доларах, 11,58 % в євро і 14, 36% у національній валюті.

Схема виплат кредиту на купівлю мотоцикла може бути різна, багато хто банки пропонують ануїтетну схему погашення, коли вся сума кредиту вноситься рівними частинами.

Раніше на ринку видачі кредитів на мотоцикли були спеціальні програми співпраці з офіційними дилерами. Але на даний момент ці програми не діють.

Які ж є можливості придбати мототехніку в кредит?

Найлегше придбати мотоцикл вартістю до трьох тисяч доларів, кредит на цю суму можна отримати готівкою, на строк до трьох років. Є кредити, які видаються готівкою практично відразу при зверненні клієнта в банк, однак одноразова комісія при цьому 25 відсотків від суми кредиту, а процентна ставка 40% річних!

Багато банки хоч і заявляли раніше готовність кредитувати покупку мото та водного транспорту, на даний момент ці послуги не здійснюють. А ті фінустанови, які надають позики на придбання водних транспортних засобів, видають максимум 50 тисяч доларів, гарну яхту за ці гроші не купиш. Але на покупку хорошого катери такої суми вистачить. Початковий внесок повинен бути не менше 30 відсотків, а транспортний засіб виступає зоологом за кредитом. Процентна ставка 18% у гривні, до 14 відсотків у доларах. Комісія банку 2,5 відсотка.

Небажання банків кредитувати покупку водних транспортних засобів пов’язано ще і з тим, що ризик в даному сегменті дуже великий, у разі не виплати по кредиту або дефолту, вартість яхти сильно впаде, і витрати на її утримання до її реалізації будуть значні.

Як стверджують фахівці, чекати зростання у цій сфері кредитування не доводиться, банки роблять акцент на видачу позик на придбання старих автомобілів. Попит на кредити з боку населення не великий, а ризики дуже суттєві. Багато банки згодні видавати кредит на купівлю мотоциклів тільки в комплексі, наприклад, автомобілі та мотоцикли Хонда.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?