Новини світу кредитування та банківських послуг.

Молодість і багатство – запорука отримання іпотечного кредиту в українському банку.

З початку нинішнього року в країні став гостро відчуватися дефіцит грошових коштів, що спричинило за собою зміни в сфері надання іпотечних кредитів. Причому, не в кращу для населення, бік. Кредитні ставки зросли, а термін погашення кредиту, навпаки, скоротився. Якщо раніше він становив 20-30 років, то тепер не перевищує 10-15. Навмисно ускладнюючи процедуру отримання кредиту на придбання нерухомості, фінансисти сподіваються відлякати частину прагнуть стати новоселами, так як задовольнити потреби всіх бажаючих просто не в змозі.

Директор по роботі з партнерами іпотечного супермаркету пояснив, що зросли абсолютно всі ставки за кредитами. Для валютних позик, в євро і доларах, вартість зросла на 0,5-0,6% річних, а в разі кредитування земельних ділянок та заміської нерухомості, на 2-3%. Для національної валюти – гривні, позику збільшився на 1-2,5% річних.

Не бажаючи втрачати вигідних клієнтів і псувати свій імідж, жоден банк публічно не визнається скорочення кредитних термінів. Найчастіше, клієнт про це можна дізнатися тільки тоді, коли прийде в банк для подачі необхідних документів. У той час як в рекламному проспекті цієї установи все ще зазначаються колишні терміни погашення кредиту. Насправді, знайти сьогодні банк, згоден видати позику на старих умовах (до 30 років), досить проблематично.

Збільшився і розмір початкового внеску, який потрібно сплатити при купівлі нерухомості. Банк може відмовити у видачі кредиту, якщо цю суму позичальник буде в змозі внести самостійно, власними коштами. За інформацією, отриманої від начальника департаменту роздрібного бізнесу і дистрибуції, тепер розмір початкового внеску повинен бути не менше, ніж 20% від суми вартості житла, що купується. До того ж, деякі банки намагаються обмежувати максимальну суму виданого іпотечного кредиту. Наприклад, до 100 тис. грн.

Досить часто, із-за віку клієнта, банки також відмовляють у наданні позики. Наприклад, якщо людині скоро виходити на пенсію. Банкіри вважають, що краще не ризикувати. Перевага надається тим клієнтам, які зможуть погасити свій кредит задовго до цього моменту. Їх позицію пояснив пан Полохало. Він сказав, що банки не дуже то й поспішають скорочувати декларовані терміни кредитування, так як прекрасно розуміють, що реальний термін життя іпотечного кредиту – сім-дев’ять років, а інколи і менше, в разі дострокового погашення.

Особливо пригнічує те, що про відмову в кредитуванні клієнт може дізнатися лише після того, як витратить багато часу на збір документів, необхідних для подачі кредитної заявки.

Як вже говорилося, причина всіх цих змін криється в гострій нестачі ресурсу. Заступник директора департаменту приватного банкінгу намагався звалити всю провину за те, що відбувається на дії Нацбанку і на світовий фінансовий колапс 2007 року, наслідки якого відчуваються на Україні і сьогодні. Як він вважає, банки вимушені змінювати умови кредитування, щоб мінімізувати ризик повторення помилок, що призвели до великомасштабних криз на ринках іпотеки у світі. Його думку продовжує директор департаменту роздрібного кредитування банку ” Фінанси та Кредит ” Ігор Шевченко, який вважає, що український ринок дуже залежить від зовнішніх запозичень. А вони майже перестали надходити в банки країни з-за останніх фінансових потрясінь. На такі залучення з-за кордону, причому, жорстко лимитируемые, можуть розраховувати лише банки з іноземним капіталом. Своїх, внутрішніх, ресурсів Україні, явно не вистачає.

Незважаючи на те, що банкіри погрожують продовженням подорожчання іпотечних кредитів, кількість бажаючих отримати кредит на покупку власного житла не зменшується. Їх не лякає навіть те, що «ставки за доларовими кредитами до кінця року можуть вирости ще на 0,5-1% річних». Як підмітили «Просто знизилися реальні обсяги кредитування більшістю банків іпотечного сегмента». Однак і ці цифри досить великі. За минулий, 2007 рік, обсяги кредитів, наданих під заставу нерухомості, склали 57,2 млрд. грн. Прогнози експертів теж вельми оптимістичні. Як резюмував фахівець в області кредитування, вони передбачають 70% приріст видачі іпотечних позик по відношенню до 2007 року вже до грудня нинішнього року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?