Новини світу кредитування та банківських послуг.

Модна метаморфоза: пошта стає банком

Поштові банки працюють зараз у Німеччині, Англії, Греції, Японії, Індії, Китаї та інших країнах світу. Долучитися до світового тренду збирається і «Укрпошта».
У 2012 році держпідприємство «Укрпошта» надало на 5,5% менше поштових послуг, ніж у попередньому. Але в той же час установа почала тісну співпрацю з банком «Дельта» , що належить Миколі Лагуну. А після призначення генеральним директором «Укрпошти» колишнього члена Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку Констянтина Кривенка, державна установа вирішила піти ще далі.
Тепер «Укрпошта» хоче отримати банківську ліцензію. Своє рішення підприємство аргументує наявністю великої, розгалуженої мережі, яка складається з 14 тисяч відділень, і покриває всю країну. Адже навіть Ощадбанку , що має більше 6 тисяч відділень, ще дуже далеко до цієї ukrposhta_88x88.jpg.aspxцифри.
Чи варто побоюватися того, що «Укрпошта» може стати конкурентом вітчизняних банків? «Ще з часів Радянського Союзу пошта надавала, по суті, банківські послуги. Через її відділення оплачувалися комунальні послуги, здійснювалися грошові перекази. У «Укрпошти» дуже розгалужена мережа.
Отримання банківської ліцензії може позитивно позначитися на становищі мешканців села, де немає банківських офісів. Але той, хто здійснював платежі онлайн або відвідував банківські відділення, і далі буде продовжувати це робити », – коментує ситуацію представник одного з найбільших українських банків, що побажав залишитися неназваним.
Влітку про свій намір отримати банківську ліцензію оголосила і «Пошта Росії». Державне підприємство захотіло зайнятися мікрокредитуванням і грошовими переказами. Зараз відомо, що процес перетворення «Пошти Росії» в банк займе близько двох років, і супроводжуватиметься відповідними законодавчими змінами.
Поштові банки працюють сьогодні в Німеччині, Франції, Англії, Греції, Японії, Китаї, Індії та багатьох інших країнах світу. Найбільшим поштовим банком у світі є Japan Post. Це – розвинене підприємство, активи якого навіть більше, ніж у великих транснаціональних банків.
Фінустанова частково фінансує бюджетний дефіцит і державні підприємства. Його мережа складається з понад 24 тис. відділень на території країни. Але зараз уряд Японії збирається приватизувати Japan Post.
В основному частину акцій поштових банків належить державі, решта – акціонерам. Так, наприклад, у Поштовому банку Німеччини частка держави становить 45%, а в Поштовому банку Греції – 34%.
Чи поповнить «Укрпошта» ряди поштових банків світу, і чи вдасться те ж саме «Пошті Росії», – побачимо пізніше.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?